Aplikacja edukacyjna dla dzieci “Polska Inspiruje”!

Jak rozbudzić u polskich dzieci zamieszkałych za granicą zainteresowanie polskim dziedzictwem narodowym? Może w tym pomóc aplikacja edukacyjna “Polska Inspiruje”!

Darmowa multimedialna aplikacja edukacyjna “Polska Inspiruje” opracowana została z myślą o potrzebach polskich dzieci mieszkających na stałe za granicą. Aplikacja ta, to podróż w czasie, podczas której dzieci poznają osiągnięcia dziewięciu, sławnych na całym świecie Polaków.

Aplikacja zawiera dziewięć mini gier, które w zabawny, prosty i przyjazny sposób prezentują dokonania głównych bohaterów. Poprzez prezentację wizerunków i największych osiągnieć znanych Polaków, aplikacja ma za zadanie inspirację dzieci w celu promocji wiary we własne siły, rozwijanie zainteresowań i podążanie za swoją pasją. Dziecko staje się pomocnikiem naszych sławnych rodaków i wraz z nimi pracuje nad niezwykłymi odkryciami, które na zawsze zmieniły świat i zainspirowały kolejne pokolenia. W czasie gry graczowi towarzyszą najpiękniejsze utwory polskiej muzyki klasycznej, takich kompozytorów jak: Chopin, Moniuszko czy Wieniawski.

Rodziców i edukatorów z polskich szkół sobotnich zapewne ucieszy fakt, iż aplikacja wspiera rozwój mowy polskiej i umiejętności czytania. Ilustracjom towarzyszą podpisy i modelowa narracja lektorów, co jest także ukłonem w kierunku dzieci niedosłyszących, niedowidzących oraz z zaburzeniami lub opóźnieniami rozwoju mowy. Aplikacja skierowana jest do dzieci w wieku 5-8 lat i z powodzeniem może zostać wykorzystywana jako dodatkowa pomoc naukowa zarówno w domu jak i w szkołach sobotnich.

Aplikacja “Polska Inspiruje” jest dostępna za darmo na telefony komórkowe, tablety i iPady  w największych serwisach dystrybucyjnych takich jak Google Play i App Store:

Aplikację możesz pobrać:
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.rodziceprzyszlosci.polskainspiruje
https://itunes.apple.com/app/polska%20inspiruje/id946864281?mt=8
http://rodziceprzyszlosci.pl/polskainspiruje/

Źródło: dobrapolskaszkola.com