Pomocne materiały dydaktyczne na temat Unii Europejskiej


Witamy w „Kąciku dla nauczycieli”! Na stronach tych zgromadzono szereg różnego rodzaju materiałów dydaktycznych na temat Europy. Materiały te zostały opracowane przez instytucje UE i inne organy rządowe i pozarządowe, aby ułatwić dzieciom i młodzieży przyswojenie informacji na temat Unii Europejskiej i jej polityki.

Strony internetowe, broszury, książki, mapy i plakaty wyjaśniają, czym jest Unia i jakie są jej zadania. Ich tematyka obejmuje wiele spośród problemów i wyzwań, z jakimi zmaga się dzisiejsze społeczeństwo, na przykład: co możemy zrobić, żeby ochronić środowisko? Jak możemy żyć razem, zapewniając pokój i bezpieczeństwo na świecie?

Bez względu na to, czy szukają Państwo pomysłu na lekcję czy też wybranych informacji na temat historii Europy lub obywatelstwa europejskiego bądź wyjaśnień na temat tak konkretnych zagadnień, jak na przykład ograniczenie indywidualnego zużycia energii, powinni Państwo znaleźć tutaj przydatne materiały dostosowane do potrzeb danej grupy wiekowej uczniów. Aby znaleźć materiały najlepiej odpowiadające Państwa wymaganiom, wystarczy kliknąć na wybraną grupę wiekową poniżej.

 

Ty też masz wpływ na zmiany klimatu Europa w 12 lekcjach
Ilustrowana broszura z podstawowymi informacjami na temat krajów i kultur w UE.

 

Barwna podróż w czasie i przestrzeni po Europie.
Zjednoczeni w różnorodności Odkryjmy Europę!
Wszystko, co uczniowie powinni wiedzieć na temat zmian klimatycznych i przeciwdziałania im. Czemu służy Unia Europejska? Dlaczego i w jaki sposób została stworzona? Jak funkcjonuje?