• 2012/06/27

Pomoc dla dzieci z domów dziecka

Pomoc dla dzieci z domów dziecka

Europejska Fundacja Praw Człowieka wraz z Centrum Kultury i  Edukacji Polskiej „Plus“ w Brukseli, Szkolnym Punktem Konsultacyjnym im. Joachima Lelewela przy Ambasadzie RP w Brukseli, Fundacją Instytut Środkowo Wschodni z Warszawy oraz przy pomocy wielu innych osób dobrej woli z Brukseli przeprowadzili akcję pomocy polskim domom dziecka na Litwie pt.: „DZIECI DZIECIOM“. Celem akcji było udzielenie pomocy oraz uszczęśliwienie dzieci z polskich domów dziecka.

W Wilnie i okolicach znajdują sie 3 takie placówki, w których umieszczane są dzieci z polskich rodzin: Dom dziecka na Antokolu, Dom dziecka w Solecznikach oraz Dom dziecka w Podbrodziu. W ostatnich latach wszelka pomoc tym ośrodkom została drastycznie ograniczona z powodu kryzysu gospodarczego.

Organizatorzy akcji zbierali artykuły szkolne/biurowe (plecaki szkolne i podróżne), książki, słodycze, zabawki i sprzęt sportowy (deskorolki, rowerki dziecięce, itd.), elektronikę, odzież i obuwie w Brukseli. Dary zostały przekazane domom dziecka.

Dzięki wsparciu finansowemu polskich pracowników Instytucji Europejskich w Brukseli (Komisja, Parlament i Rada Unii Europejskiej) udało zebrać się ponad 1000 EUR, które zostały przekazane na konta bankowe domów dziecka. Środki te zostaną wykorzystane na opłacenie wakacji dla dzieci, dokupienie brakujących sprzętów, remonty oraz inne potrzeby. Wicedyrektor Domu dziecka w Podbrodziu, Pani Irena Fiszer, słusznie zauważa, że „Dom Dziecka jest niczym rodzina wielodzietna, i potrzeby w nim są takie same jak w każdej innej rodzinie“.

Zdjęcia z dnia wręczenia darów dla dzieci z domu dziecka na Antokolu i w Podbrodziu przez przedstawicieli Fundacji – Galeria zdjęć.

Powiązane artykuły

Oferta pracy w EFHR na stanowisku koordynatora/-ki projektów

Oferta pracy w EFHR na stanowisku koordynatora/-ki projektów

Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) jest organizacją pozarządową na Litwie działającą w zakresie ochrony i promowania…
Prezentacja kampanii EFHR „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i nazwisk” na obchodach dożynkowych w Solecznikach

Prezentacja kampanii EFHR „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i nazwisk” na obchodach dożynkowych w Solecznikach

17 września 2023 r. w parku miejskim w Solecznikach odbyły się tradycyjne dożynki. Dla południowo-wschodniego regionu…
Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) prezentuje kampanię społeczną pt. „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i nazwisk” na dożynkach w Rudziszkach

Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) prezentuje kampanię społeczną pt. „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i…

W niedzielę 10-go września 2023 roku w Rudziszkach odbyło się tradycyjne święto plonów. Dożynki w tym…