• 2012/11/26

Szkolenia z zakresu praw człowieka dobiegły końca

Szkolenia z zakresu praw człowieka dobiegły końca

„Nowej wiedzy nigdy nie będzie za dużo. Ciesze się z możliwości dokształcania się” – takimi wrażeniami dzieliła się studentka prawa Uniwersytetu Wileńskiego, która w szkoleniach zorganizowanych przez Europejską Fundację Praw Człowieka (dalej – Fundacja) bierze udział już po raz kolejny. Minione szkolenia to kontynuacja poprzednich szkoleń  z zakresu praw człowieka.

Cieszy nas bardzo że na szkolenia powracają ci sami ludzie, a jeszcze bardziej – że ze sobą przyprowadzają swoich znajomych. Tym samym szkolenia z 23 listopada – to kolejny sukces Fundacji. Szkolenia pt. „Prowadzenie przypadków pogwałcenia praw człowieka w Europejskim Trybunale Praw Człowieka oraz Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej – procedura i wymagania formalne” przeprowadził profesor Wiesław Wacławczyk, który już kilka lat prowadzi zajęcia na temat praw człowieka nie tylko w Polsce ale również na Białorusi, Ukrainie, w Mołdowie, Rosji, Azerbejdżanie, Gruzji, Kirgistanie i Tadżykistanie. Profesor zapoznał uczestników na temat Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej, orzecznictwa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej oraz przedstawił zagadnienia z zakresu wolności słowa.

Szkoleniami byli zainteresowani nie tylko aktywni studenci ale również prawnicy, adwokaci, pracownicy Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Ministerstwa Ochrony Narodowej. Fundacja cieszy się z bardzo dobrej opinii w ankietach oceniających szkolenia oraz dziękuje za komentare, które pomogą udoskonalić je. Kilka osób zostało po szkoleniach aby kontynuować rozpoczętą dyskusję, a dla jednej magistrantki te szkolenia były wyjątkowo przydatne: „Po prostu mam połowę pracy magisterskiej, zostaje tylko opracować materiał”. Poza tym, wszyscy goście otrzymali podstawowy materiał z zakresu praw człowieka, m.in. broszury Rady Europy “Prawa i wolnosci w praktyce”, dostępne w wielu językach, w tym i po polsku i litewsku, które Fundacja opracowałana zlecenie Rady Europy.

Fundacja serdecznie dziękuje sponsorom, bez których szkolenia nie odbyły by się, a dokładnie Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie“,  Ministerstwu Spraw Zagranicznych Rzeczpospolity Polski, hotelowi rodzinnemu RunMis i sklepowi internetowemu ADshop.lt. A także serdecznie dziękujemy naszemu partnerowi www.cyk.lt.

Również jesteśmy wdzięczni “Kurierowi Wileńskiemu”, “Tygodnikowi Wileńszczyzny”, “Wilnotece”, radiu “Znad Wilii”, organizacji “Teisingumo aidas”, Stowarzyszeniu Naukowców Polaków Litwy oraz portalowi prawniczemu “Infolex” za objęcie naszych szkoleń patronatem medialnym.

Do następnych szkoleń!

EFHR

Powiązane artykuły

Uroczysta gala z okazji zakończenia VI edycji projektu „Europejczycy, Polacy, Obywatele”

Uroczysta gala z okazji zakończenia VI edycji projektu „Europejczycy, Polacy, Obywatele”

W auli Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Wilnie w dniu 21 listopada odbyła się…
Weź udział w egzaminie i wygraj smartwatch!

Weź udział w egzaminie i wygraj smartwatch!

Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) serdecznie zaprasza uczniów klas 9-12 szkół polskich na Litwie do udziału…
Szkolenie dla nauczycieli w ramach VI edycji projektu „Europejczycy, Polacy, Obywatele”

Szkolenie dla nauczycieli w ramach VI edycji projektu „Europejczycy, Polacy, Obywatele”

Dnia 8 listopada 2023 roku, w auli szkoły na Lipówce w Wilnie przy ul. Liepkalnio 18,…