• 2014/10/07

EFHR rozpoczyna kontynuację projektu „Europejczycy, Polacy, Obywatele“

EFHR rozpoczyna kontynuację projektu „Europejczycy, Polacy, Obywatele“

wos-2014Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) z wielką radością informuje o kontynuacji edukacyjnego projektu dla młodzieży szkolnej „Europejczycy, Polacy, Obywatele”, mającego na celu wdrożenie nowoczesnego programu nauczania przedmiotu „Wiedza o społeczeństwie” w szkołach polskich na Litwie.

Długofalowym celem projektu jest wzmocnienie wśród młodzieży polskiej na Litwie świadomości obywatelskiej i praw przysługujących mniejszościom narodowym.

Projekt rusza 8 października i ma umożliwić nauczanie  przedmiotu „Wiedza o społeczeństwie” w języku polskim poprzez audycje w radiu „Znad Wilii” oraz cykl artykułów w „Kurierze Wileńskim”.

W ciągu 8 tygodni w piątkowych wydaniach Kuriera Wileńskiego publikowane będą artykuły z zakresu wiedzy o społeczeństwie. W każdą środę od godz. 17.40 tematy te będą przedstawiane w audycjach radia „Znad Wilii”.

Podczas projektu uczniowie pogłębią wiedzę z zakresu kształcenia obywatelskiego z takich tematów jak:

– samorząd
– media masowe
– gospodarka
– transformacja
– globalizacja
– konflikty międzynarodowe
– wykluczenie społeczne
– prawo

Tematy z wiedzy o społeczeństwie opracowane zostaną na podstawie podręcznika „Polacy, Europejczycy, Obywatele”, który został przygotowany z myślą o młodzieży klas 9-12 oraz nieodpłatnie przekazany na ręce placówek szkolonych na początku bieżącego roku.

Wykłady w „Kurierze Wileńskim” i radiu „Znad Wilii” zostaną zakończone egzaminem przez internet. Sesja egzaminacyjna przewidziana jest w dniach 3-4-5 grudnia. Co tydzień na forach platformy organizowane będą konkursy zachęcające uczestników do aktywnych dyskusji podczas których będzie możliwość wygrania atrakcyjnych nagród.

Po ukończeniu kursu wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy. Uczniowie, którzy uzbierają największą ilość punktów otrzymają też nagrody rzeczowe (przenośny komputer, aparat fotograficzny, tablet i inne).

Biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie uczniów projektem realizowanym w 2013 r. (więcej o tym), w którym wzięło udział ponad 200 osób, EFHR pokłada głęboką nadzieję, że w tym roku swoją wiedzę o informacje potrzebne nie tylko do zdania matury, ale też do bycia obywatelem świadomym swoich praw i obowiązków pogłębi jeszcze więcej uczniów.

Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy do rejestrowania się na podstronie: http://wos.efhr.eu, wskazując swoją szkołę i nauczyciela.

Nauczycieli, chętnych do zaangażowania się w realizację projektu (odpłatnie) poprzez jego promocję wśród uczniów, prosimy o kontakt pod numer: 867137765 lub na e-maila wos@efhr.eu

Rozpoczynamy tematem „Samorząd”. Pierwsza audycja już w najbliższą środę (8 października) o godz. 17:40 w radiu „Znad Wilii”. Ciąg dalszy tematu w artykule w piątkowym (10 października) wydaniu gazety „Kurier Wileński”.

 EFHR

Powiązane artykuły

Uroczysta gala z okazji zakończenia VI edycji projektu „Europejczycy, Polacy, Obywatele”

Uroczysta gala z okazji zakończenia VI edycji projektu „Europejczycy, Polacy, Obywatele”

W auli Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Wilnie w dniu 21 listopada odbyła się…
Weź udział w egzaminie i wygraj smartwatch!

Weź udział w egzaminie i wygraj smartwatch!

Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) serdecznie zaprasza uczniów klas 9-12 szkół polskich na Litwie do udziału…
WOS 2023 Temat X – Globalizacja

WOS 2023 Temat X – Globalizacja

„Globalizacja to nie jedno zjawisko. To jest nazwa dynamicznej siły, a to, jak ta siła działa…