• 2013/10/23

Przedstawicielka EFHR na seminarium w Warszawie

Przedstawicielka EFHR na seminarium w Warszawie

1378225_523906717699540_577368556_nW dniach 17-18 października w Warszawie odbył się seminarium dla organizacji pozarządowych zajmujących się problematyką praw człowieka – „Key communication principles of watchdog organizations: what works?”  realizowany  w ramach projektu „Mocna straż – wzmocnienie działań kontrolnych organizacji, grup nieformalnych i obywateli/ek”. W seminarium wzięło udział ponad 30 organizacji zajmujących się prawami człowieka z Europy Środkowo-Wschodniej oraz krajów nadbałtyckich. Europejską Fundację Praw Człowieka (EFHR) w seminarium reprezentowała pomocnik adwokata Ewelina Baliko.

Głównym celem seminarium było zwiększenie umiejętności organizacji pozarządowych do angażowania obywateli do działania i wywierania bezpośredniego nacisku na działania rządu i politykę we własnym kraju. Metodologia seminarium obejmowała wymianę informacji pomiędzy organizacjami na temat strategii komunikatywnych, studia przypadków oraz ćwiczenia praktyczne skierowane na utrwalenie wiedzy. Podczas seminarium zostały również zaprezentowane najnowsze trendy dotyczące metod komunikacji.

„Jestem pod wrażeniem poziomu i organizacji seminarium”, powiedziała Ewelina Baliko. Podczas seminarium Ewelina miała unikalną możliwość zapoznania się z działalnością wielu znanych organizacji takich jak na przykład Fundacja Helsińska czy Greenpeace. Podczas seminarium udało się jej także nawiązać wiele znajomości, które na pewno będą przydatne dla fundacji.

EFHR

Powiązane artykuły

Oferta pracy w EFHR na stanowisku koordynatora/-ki projektów

Oferta pracy w EFHR na stanowisku koordynatora/-ki projektów

Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) jest organizacją pozarządową na Litwie działającą w zakresie ochrony i promowania…
Prezentacja kampanii EFHR „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i nazwisk” na obchodach dożynkowych w Solecznikach

Prezentacja kampanii EFHR „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i nazwisk” na obchodach dożynkowych w Solecznikach

17 września 2023 r. w parku miejskim w Solecznikach odbyły się tradycyjne dożynki. Dla południowo-wschodniego regionu…
Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) prezentuje kampanię społeczną pt. „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i nazwisk” na dożynkach w Rudziszkach

Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) prezentuje kampanię społeczną pt. „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i…

W niedzielę 10-go września 2023 roku w Rudziszkach odbyło się tradycyjne święto plonów. Dożynki w tym…