• 2014/11/03

Gala wręczania nagród w ramach konkursu „Jesteśmy podobni” za nami

Gala wręczania nagród w ramach konkursu „Jesteśmy podobni” za nami

IMG_20141031_170857 - Copy„Jesteśmy Podobni” – projekt Europejskiej Fundacji Praw Człowieka (EFHR) dobiegł końca. W dniu 31 października 2014 r. w siedzibie fundacji odbyła się gala wręczenia nagród dla wszystkich uczestników konkursu „Jesteśmy podobni”, który był jedną z części składowych projektu. Więcej o tym.

W ramach przeprowadzonego konkursu nadesłane zostały 32 prace, które od 6 października można było oglądać w galerii prac na stronie internetowej EFHR. Wśród nich znalazło się 9 esejów, 9 rysunków, 7 filmików, 3 zdjęcia, 3 wiersze i jedna prezentacja multimedialna.

Ze wszystkich nadesłanych prac komisja miała trudne zadanie wybrania tych najlepszych. Po długiej dyskusji nagrody główne zostały przyznane:

  • Marzenie Szylak et al. Szkoła Średnia im. Stanisława Moniuszki w Kowalczukach, która za nadesłany film została nagrodzona laptopem
  • Ewie Praszkiewicz, Ciechanowiska Szkoła Średnia w rejonie wileńskim, która za nadesłany esej otrzymała tablet
  • Grecie Justynie Pawlun z Gimnazjum im. Konstantego Parczewskiego w Niemenczynie oraz Arnasowi Matulevičiusowi z Gimnazjumim. Algirdasa Brazauskasa w Koszedarach, którzy za wiesze własnego autorstwa nagrodzeni zostali Ipodami

Oprócz tego komisja wyróżniła Patrycję Martusewicz z Gimnazjum im. Konstantego Parczewskiego w Niemenczynie, która za przygotowaną prezentację multimedialną otrzymała słuchawki.

W czasie gali goszcząca w EFHR wolontariuszka EVS opowiedziała o programie Erasmus + oraz zachęciła uczniów do korzystania z programu w przyszłości.

EFHR raz jeszcze gratuluje wszystkim uczestnikom konkursu, z których każdy otrzymał zestaw nagród. Dziękujemy sponsorom projektu – Instytut Polski, Muzeum Narodowe – Pałac Wielkich Książąt Litewskich, UAB leidykla „Šviesa”, którzy ufundowali książki w języku litewskim oraz cenne gadżety. Wśród innych nagród znalazły się również myszki bezprzewodowe, pamięć przenośna, książki historyczne i o samokształceniu, słowniki, encyklopedie, długopisy, mapy, notesy oraz materiały edukacyjne Rady Europy i EFHR.

Przy okazji zachęcamy również do udziału w kolejnych projektach organizowanych przez EFHR. Obecnie zapraszamy uczniów polskich szkół na Litwie do uczestnictwa w projekcie WOS. Więcej o projekcie, który ruszył 8 października znajdziesz tu oraz na stronie wos.efhr.eu

EFHR

805199downloadlogo

EU_flag_Erasmus__vect_POS

Powiązane artykuły

Uroczysta gala z okazji zakończenia VI edycji projektu „Europejczycy, Polacy, Obywatele”

Uroczysta gala z okazji zakończenia VI edycji projektu „Europejczycy, Polacy, Obywatele”

W auli Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Wilnie w dniu 21 listopada odbyła się…
Weź udział w egzaminie i wygraj smartwatch!

Weź udział w egzaminie i wygraj smartwatch!

Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) serdecznie zaprasza uczniów klas 9-12 szkół polskich na Litwie do udziału…
Szkolenie dla nauczycieli w ramach VI edycji projektu „Europejczycy, Polacy, Obywatele”

Szkolenie dla nauczycieli w ramach VI edycji projektu „Europejczycy, Polacy, Obywatele”

Dnia 8 listopada 2023 roku, w auli szkoły na Lipówce w Wilnie przy ul. Liepkalnio 18,…