• 2014/12/02

Egzamin z WOS już 3-4-5 grudnia – sprawdź swoją wiedzę!

Egzamin z WOS już 3-4-5 grudnia – sprawdź swoją wiedzę!

ulotka_wos_2014_cropRealizowany przez Europejską Fundację Praw Człowieka (EFHR) projekt edukacyjny “Europejczycy, Polacy, Obywatele”, który ma na celu wdrożenie nowoczesnego programu nauczania przedmiotu „Wiedza o społeczeństwie” w szkołach polskich na Litwie dobiega już końca. Wszystkie osiem tematów zostało przedstawionych w audycjach w radiu „Znad Wilii” oraz w piątkowych artykułach na łamach gazety „Kurier Wileński”.

Po przejściu kursu, uczniowie zapraszani są do przystąpienia do egzaminu w dniach 3-4-5 grudnia. Egzamin będzie dostępny po zalogowaniu się na platformę wos.efhr.eu.

Egzamin będzie się składał z 30 pytań testowych (za dobrą odpowiedź otrzymuje się 2 punkty, za nieprawidłową 0) i 4 pytań otwartych (10 punktów za jedno pytanie otwarte). Za pytania testowe można zdobyć 60 punktów, za otwarte – do 40, co oznacza, że razem za egzamin można zdobyć 100 punktów. Każde pytanie testowe ma 3 warianty odpowiedzi, z czego tylko jedna jest prawidłowa. Aby zdać egzamin, należy zdobyć co najmniej 50 punktów.

Na udzielenie odpowiedzi uczniowie będą mieli 50 minut. Egzamin będzie miał trzy warianty pytań. Każdego dnia przedstawiony zostanie inny zestaw pytań. Wyniki egzaminu zostaną ogłoszone na uroczystej gali kończącej projekt, która odbędzie się 20 grudnia b.r. Na galę zapraszani są wszyscy uczniowie, którzy przystąpią do egzaminu.

Do wygrania w ramach projektu czekają na Was nagrody: laptop, aparat fotograficzny, tablet oraz inne atrakcyjne nagrody. Uczestnicy, którzy zdadzą egzamin zostaną uhonorowani dyplomami. Przypominamy również, że w siedzibie fundacji na odebranie czekają nagrody wygrane przez uczniów w cotygodniowych konkursach.

Przygotowując się do egzaminu prosimy o zapoznanie się artykułami i audycjami do każdego z ośmiu przerobionych tematów. Audycje i artykuły można również znaleźć na stronie internetowej EFHR. Przypominamy również, że zostały one opracowane na podstawie podręcznika „Polacy, Europejczycy, Obywatele”, do którego również warto jest zajrzeć.

W razie problemów technicznych, prosimy o kontakt telefoniczny (+370 683 610 61).

EFHR

Powiązane artykuły

Uroczysta gala z okazji zakończenia VI edycji projektu „Europejczycy, Polacy, Obywatele”

Uroczysta gala z okazji zakończenia VI edycji projektu „Europejczycy, Polacy, Obywatele”

W auli Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Wilnie w dniu 21 listopada odbyła się…
Weź udział w egzaminie i wygraj smartwatch!

Weź udział w egzaminie i wygraj smartwatch!

Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) serdecznie zaprasza uczniów klas 9-12 szkół polskich na Litwie do udziału…
Szkolenie dla nauczycieli w ramach VI edycji projektu „Europejczycy, Polacy, Obywatele”

Szkolenie dla nauczycieli w ramach VI edycji projektu „Europejczycy, Polacy, Obywatele”

Dnia 8 listopada 2023 roku, w auli szkoły na Lipówce w Wilnie przy ul. Liepkalnio 18,…