• 2015/12/01

Projekty „Tandem umiejętności” oraz „Jesteśmy podobni” dobiegły końca!

Projekty „Tandem umiejętności” oraz „Jesteśmy podobni” dobiegły końca!

DSC00624Realizowany przez Europejską Fundację Praw Człowieka (EFHR) projekty mające na celu integrujących młodzieży różnej narodowości „Jesteśmy podobni” oraz „Tandem umiejętności” dobiegły końca. W dniu 27 listopada 2015 r. w hotelu Runmis odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród i dyplomów wszystkim uczestnikom obu projektów oraz nauczycielom zaangażowanym w realizację spotkań integracyjnych w ramach projektu „Jesteśmy podobni”.

Warunkiem udziału w obu projektach było m.in. stworzenie wielonarodowej grupy – w projekcie „Jesteśmy podobni” – co najmniej dwuosobowej, a „Tandem umiejętności” 2-8 osobowej. Nadesłane prace można było oglądać w galerii prac na stronie internetowej EFHR oraz na platformie tandem.efhr.eu. Wśród plac znalazły się filmiki, zdjęcia ze spotkań oraz prezentacja multimedialna. W trakcie gali nie tylko obejrzano nadesłane do projektów prace, ale też każda z drużyn przedstawiła swój skład oraz podzieliły się doświadczeniem, wrażeniami oraz umiejętnościami nabytymi w ramach udziału w projektach.

Ze wszystkich nadesłanych prac komisja miała trudne zadanie wybrania tych najlepszych. Po długiej dyskusji nagrody główne w projekcie „Jesteśmy podobni“ zostały przyznane:

  • Agnieszce Kurmin, Emilii Korotkovaitė, Povilasu Čenkusowi oraz Ewelinie Wersockiej z Gimnazjum w Pogirach, którzy za nadesłany film zostali nagrodzeni tabletami;
  • Melanii Kozelytė, Sandrze Szilobrit, Patrykowi Fedorowicz, Justynie Racewicz z Gimnazjum w Pogirach, którzy za nadesłany film zostali nagrodzeni czytnikami E-book.

 

W projekcie „Tandem umiejętności” komisja zwycięzcami pierwszego oraz drugiego miejsca ogłosiła drużynę, w której skład wchodziły:

  • Agnieszka Jankiewicz, Sofija Tomaszewicz oraz Agata Bartusewicz ze Szkoły Średniej im. Joachima Lelewela oraz Damira Aitmagambetowa ze Szkoły Średniej im. A. Puszkina. Członkowie drużyny, która zajęła pierwsze miejsce nagrodzeni zostali czytnikami E-book.
  • Jolanta Poškaitė oraz Izabela Zacharewicz ze Szkoły Średniej w Zujunach, do których powędrowały Ipody Apple.

 

Pozostałe, biorące w udział w projektach, drużyny pochodziły m.in. z Gimnazjum im. Św. R. Kalinowskiego w Niemieżu, Gimnazjum F. Ruszczyca w Rudominie, Gimnazjum Giedymina w Niemenczynie, Szkoły Średniej w Zujunach, Gimnazjum im. J. Śniadeckiego w Solecznikach; Gimnazjum im. Stanisława Moniuszki w Kowalczukach, Gimnazjum „Aistuvos“ w Turgielach.

Członkowie wszystkich drużyn otrzymali wyjątkowe nagrody rzeczowe i upominki, wśród których znalazły się m.in. bezprzewodowe słuchawki, książki o Wilnie i Kresach oraz ufundowane przezSVIESAlogo melynas wydawnictwo „Šviesa“ książki „Wielonarodowa Litwa. Historia mniejszości etnicznych“. Oprócz tego wyróżnionej drużynie wręczono nagrodę sponsora UAB „Vaiduokliai” – dwa podwójne bony na wycieczkę „Vaidukliška naktis”. Dziękujemy również Instytutowi Polskiemu oraz Przedstawicielstwu Komisji Europejskiej na Litwie za przekazane materiały promocyjne i edukacyjne oraz gadżety. vizual(1)

EFHR raz jeszcze gratuluje wszystkim uczestnikom projektów. Jednocześnie zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych projektach organizowanych przez EFHR. Obecnie zapraszamy uczniów polskich szkół na Litwie do uczestnictwa w projekcie „Europejczycy, Polacy, Obywatele”, w którym egzamin jest zaplanowany już na 9-11 grudnia. Więcej informacji o projekcie znajdziecie tu oraz na platformie wos.efhr.eu

Uczniów klas 5-8 zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym „Prawa człowieka w życiu dziecka”. Zapraszamy do tworzenia prac przy wykorzystaniu następujących technik plastycznych m.in.: pastele, farby, tempera, pisaki, ołówki, długopisy, kredki, grafika, kolaż lub węgiel. Wystarczy wykorzystać wyobraźnię i wykazać się kreatywnością, aby zdobyć atrakcyjne nagrody!

EFHR

[Not a valid template]

Powiązane artykuły

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka – 75 lat Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka – 75 lat Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka

10 grudnia to Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, a jego tegoroczne obchody przypadają w 75. rocznicę uchwalenia…
Uroczysta gala z okazji zakończenia VI edycji projektu „Europejczycy, Polacy, Obywatele”

Uroczysta gala z okazji zakończenia VI edycji projektu „Europejczycy, Polacy, Obywatele”

W auli Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Wilnie w dniu 21 listopada odbyła się…
Weź udział w egzaminie i wygraj smartwatch!

Weź udział w egzaminie i wygraj smartwatch!

Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) serdecznie zaprasza uczniów klas 9-12 szkół polskich na Litwie do udziału…