• 2018/04/07

EFHR na wystawie wirtualnej rzeczywistości

EFHR na wystawie wirtualnej rzeczywistości

6 kwietnia br. przedstawiciele Europejskiej Fundacji Praw Człowieka (EFHR) mieli okazję uczestniczyć w zorganizowanym przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Wilnie przedsięwzięciu pt „EU SAVES LIVES Virtual Reality Experience” (EU RATUJE ŻYCIA Doświadczenie wirtualnej rzeczywistości”, które odbywa się w dniach od 6 do 15 kwietnia br.

Podczas wystawy EFHR wraz z innymi zwiedzającymi mieli okazję poznać bardzo ciekawy temat związany z Unią Europejską. Celem wydarzenia jest pokazanie odwiedzającym, jak Unia Europejska i inne podmioty międzynarodowe radzą sobie z trudnymi sytuacjami, takimi jak kryzysy, a także różnymi metodami ochrony życia ludzkiego. Ponadto, zwiedzający doświadczyli sytuacje pomocy humanitarnej i ochrony życia za pomocą najnowszej technologii Virtual Reality (wirtualna rzeczywistość).

Impreza rozpoczęła się od słów powitalnych ważnych przedstawicieli Litwy. Ocenili oni znaczenie pomocy humanitarnej i rolę Litwy w kilku konfliktach, w których udzielono tego rodzaju pomocy, jak również potencjalne katastrofy, które mogą się zdarzyć w związku ze zmianą klimatu. Po tych słowach powitalnych uczestnicy mieli szansę doświadczyć wirtualnej rzeczywistości. Korzystając z okularów Virtual Reality, uczestnicy mogli zobaczyć, jak UE pomaga w krytycznych sytuacjach (takich jak trzęsienia ziemi, powodzie lub pożary). Można było również zobaczyć, jak część funduszy UE trafia do obozów dla uchodźców w państwach niebędących członkami UE (np. w Bangladeszu), gdzie uchodźcy otrzymują wsparcie fizyczne oraz psychologiczne.

EFHR jest bardzo wdzięczna za to zaproszenie i cieszy się z możliwości uczestniczenia w imprezie otwarcia wystawy wirtualnej rzeczywistości. Zespół EFHR zachęca wszystkich zainteresowanych tematem pomocy humanitarnej do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu, aby dowiedzieć się więcej o tym, co robi UE, udzielając tego rodzaju wsparcia i co zrobić, gdy doświadcza się sytuacji związanej z klęską żywiołową. Połączenie tego interesującego tematu i technologii wirtualnej rzeczywistości sprawi, że to doświadczenie będzie wyjątkowe.

 

Powiązane artykuły

Oferta pracy w EFHR na stanowisku koordynatora/-ki projektów

Oferta pracy w EFHR na stanowisku koordynatora/-ki projektów

Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) jest organizacją pozarządową na Litwie działającą w zakresie ochrony i promowania…
Prezentacja kampanii EFHR „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i nazwisk” na obchodach dożynkowych w Solecznikach

Prezentacja kampanii EFHR „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i nazwisk” na obchodach dożynkowych w Solecznikach

17 września 2023 r. w parku miejskim w Solecznikach odbyły się tradycyjne dożynki. Dla południowo-wschodniego regionu…
Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) prezentuje kampanię społeczną pt. „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i nazwisk” na dożynkach w Rudziszkach

Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) prezentuje kampanię społeczną pt. „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i…

W niedzielę 10-go września 2023 roku w Rudziszkach odbyło się tradycyjne święto plonów. Dożynki w tym…