• 2013/06/13

Nowy członek w EFHR

Nowy członek w EFHR

Фото006Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) z radością przedstawia nową członkinię.

Viktoria Kvilitaja rozpoczęła trwający pół roku program Leonardo da Vinci, ufundowany przez Unię Europejską, który ma na celu wsparcie mobilności zawodowej studentów w Europie i zachęcenie młodych osób do zdobywania nowych doświadczeń i umiejętności oraz do zwiększania konkurencyjności na europejskim rynku pracy.

Viktoria otrzymała stopień licencjata na kierunku studia europejskie i stosunki międzynarodowe (Portsmouth University, Wielka Brytania). Latem ukończyła Leiden University (Holandia) z tytułem magistra studiów europejskich. Jej główne zainteresowania badawcze to unijne regulacje lobbingu. Temat jej pracy magisterskiej brzmiał –  „Transparency Register: Is it a new tool to ensure Democratic Lobbying within the EU?”  („Rejestr służący przejrzystości: Nowe narzędzie zapewniania demokratycznego lobbingu w UE?”)

Jak zaznacza Viktoria “Jednym z głównych powodów, dla których dołączyłam do EFHR jest dla mnie wspaniała możliwość wykorzystania w życiu doświadczenia zdobytego na zajęciach oraz nauczenia się wielu praktycznych rzeczy, które pomogą mi w przyszłej karierze. Ponadto, EFHR wykonuje ważną pracę starając się polepszyć pozycję mniejszości narodowych i zapobiegać naruszaniu praw człowieka na Litwie. Chcę być częścią tego silnego ruchu społecznego.”

EFHR

 

Powiązane artykuły

Oferta pracy w EFHR na stanowisku koordynatora/-ki projektów

Oferta pracy w EFHR na stanowisku koordynatora/-ki projektów

Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) jest organizacją pozarządową na Litwie działającą w zakresie ochrony i promowania…
Prezentacja kampanii EFHR „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i nazwisk” na obchodach dożynkowych w Solecznikach

Prezentacja kampanii EFHR „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i nazwisk” na obchodach dożynkowych w Solecznikach

17 września 2023 r. w parku miejskim w Solecznikach odbyły się tradycyjne dożynki. Dla południowo-wschodniego regionu…
Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) prezentuje kampanię społeczną pt. „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i nazwisk” na dożynkach w Rudziszkach

Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) prezentuje kampanię społeczną pt. „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i…

W niedzielę 10-go września 2023 roku w Rudziszkach odbyło się tradycyjne święto plonów. Dożynki w tym…