• 2013/07/05

EFHR na XVII międzynarodowej konferencji “Nauka a jakość życia”

EFHR na XVII międzynarodowej konferencji “Nauka a jakość życia”

IMG_01941 lipca br. Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR lub Fundacja) wzięła udział w XVII międzynarodowej konferencji p.t. “Nauka a jakość życia”, którą organizowała instytucja użyteczności publicznej “UNIVERSYTET STUDIORUM POLONA VILNENSIS” na czele z Profesorem Romualdem Brazis.

Konferencja składała się z kilku sekcji, a jej głównym celem było zapoznanie uczestników z rozmaitymi dziedzinami nauki począwszy od literatury, prawa i polityki, a kończąc na genetyce i jej wpływie na jakość ludzkiego życia. Konferencja zakończyła się wspólną dyskusją przy kawie oraz omówieniem próby stworzenia warunków do dalszej współpracy zebranych osób.

 EFHR wzięła udział w sektorze 4 zatytułowanym “Polityka, prawo, ekonomika”. Podczas obrad stażysta Fundacji Tomasz Prądzyński miał zaszczyt zaprezentować raport na temat przestrzegania praw człowieka na Litwie w roku 2012.. W raporcie wygłoszonym przez starzystę zostały omówione: inicjatywy podjęte przez Fundację, przeprowadzone projekty, współpraca z organizacjami międzynarodowymi i nacjonalnymi, pomoc prawna oraz inna działalność Fundacji dotycząca obrony praw człowieka na Litwie.

Fundacja zapoznała również słuchaczy z planami na przyszłość dotyczącymi swej działalności na Litwie. Zaproponowała także uczestnikom konferencji możliwość podjęcia współpracy oraz udzielenia bezpłatnej pomocy prawnej. Wszystkim zebranym zostały wręczone ulotki zapoznające z działalnością Fundacji, broszury o prawach człowieka oraz inne materiały informacyjne.

Po wykładzie zaciekawieni uczestnicy zadawali pytania, między innymi o perspektywy dalszej działalności Fundacji, jej najbliższe cele, a także sytuację praw mniejszości narodowych na Litwie

Po dyskusji wszyscy zebrani jednoznacznie uznali, iż działalność Fundacji jest bardzo potrzebna na Litwie szczególnie w tym ciężkim okresie dla litewskich mniejszości narodowych, który jest spowodowany wygaśnięciem ustawy o mniejszościach narodowych oraz zmianom w innych ustawach.

Fundacja cieszy się, że miała możliwość zaprezentować swą działalność wobec wybitnych przedstawicieli świata nauki oraz tym samym zapoznać się z ich działalnością. EFHR liczy na dalszą współpracę, która pomoże jej jeszcze bardziej efektywnie działać w zakresie obrony praw człowieka na Litwie.

EFHR

Powiązane artykuły

Czy na Litwie istnieje systemowe przyzwolenie na mowę nienawiści?

Czy na Litwie istnieje systemowe przyzwolenie na mowę nienawiści?

Internet stał się czymś więcej niż codziennym narzędziem informacji, pracy czy rozrywki. Mowa nienawiści również znalazła…
Poznajcie Dariusza Zagrodzkiego, członka naszego zespołu

Poznajcie Dariusza Zagrodzkiego, członka naszego zespołu

Dariusz Zagrodzki ukończył studia prawnicze z wyróżnieniem. Obecnie jest wykładowcą z zakresu prawa międzynarodowego publicznego, prawa…
Oświadczenie EFHR w sprawie pochopnej propozycji zamknięcia szkół rosyjskiej mniejszości narodowej na Litwie

Oświadczenie EFHR w sprawie pochopnej propozycji zamknięcia szkół rosyjskiej mniejszości narodowej na Litwie

EFHR jednoznacznie i zdecydowanie sprzeciwia się propozycji zamknięcia szkół rosyjskiej mniejszości narodowej Napięcia związane z rosyjskimi…