• 2013/07/26

Bezpłatne szkolenia z zakresu Międzynarodowych Praw Człowieka!

Bezpłatne szkolenia z zakresu Międzynarodowych Praw Człowieka!

trainings_07_05Europejska Fundacja Praw Człowieka ma zaszczyt zaprosić Państwa na bezpłatne szkolenia z zakresu praw człowieka „Ochrona praw człowieka w prawie międzynarodowym: teoria i praktyka”, które odbędą się w dniach 5-6 sierpnia 2013 roku. Podczas szkoleń uczestnicy będą mieli możliwość pogłębić swoją wiedzę  z zakresu  Międzynarodowego Systemu Praw Człowieka. W ramach szkoleń będzie analizowane orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, a także ochrona praw człowieka w praktyce. Ponadto, uczestnicy szkoleń będą mieli okazję podzielić się swoim doświadczeniem i omówić swoje sprawy.

Szkolenie jest skierowane przede wszystkim do prawników, sędziów, administratorów i studentów, ale także do pozostałych osób zainteresowanych tą tematyką.

Wykłady będą prowadzone w języku angielskim i będą odbywały się w dniach 5 i 6 sierpnia 2013 od godz. 14.00 w siedzibie Europejskiej Fundacji Praw Człowieka, przy ul. Liepkalnio 103, Wilno.

Uczestnictwo w szkoleniach ma charakter bezpłatny (dotyczy to także poczęstunku).

Liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszenia. Prosimy o rejestrację nie później niż do dnia 2 sierpnia 2013 roku na adres mailowy e.urbanowicz@efhr.eu

Program:

Poniedziałek, 5 sierpnia 2013, godz. 14.00-17.30

14.00 – 14.30 Rejestracja uczestników (kawa i herbata)
14.30 – 14.40 Powitanie uczestników przez przedstawicieli Europejskiej Fundacji Praw Człowieka
14.40 – 15.00 „Europejski Trybunał Praw Człowieka a Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej” – dr Łukasz Wardyn
15.00 – 17.00 „Przygotowywanie i prowadzenie spraw z zakresu praw człowieka w przed trybunałami międzynarodowymi” – dr Fernand de Varennes
17.00 – 17.30 Dyskusja połączona z poczęstunkiem

 

Wtorek, 6 sierpnia 2013, godz. 14.00-17.30

14.00 – 14.30 Rejestracja uczestników (kawa i herbata)
14.30 – 16.30 „Treść i cele ochrony praw człowieka w prawie międzynarodowym” – dr Fernand de Varenness
16.30 – 17.00 „Ochrona praw człowieka w praktyce” – dr Elżbieta Kuzborska
17.00 – 17.30 Dyskusja połączona z poczęstunkiem

 

Fernand_de_Varennesdr Fernand de Varennes – uzyskał tytuł licencjata na kierunku prawo w Kanadzie oraz tytuł magistra w Londyńskiej Szkole Ekonomii i Nauk Politycznych. W 1996 roku uzyskał stopień doktora na Uniwersytecie w Maastricht w Holandii. Varennes założył między innymi szkołę LL.M (Latin-Legum Magister, powszechnie uznawany stopień Magistra Obojga Praw) specjalizującą się w prawach człowieka. Prowadził zajęcia ze studentami w Europie, Azji, Ameryce Północnej i Australii. Pracował także w charakterze doradcy w wielu centrach badawczych na świecie. Napisał ponad 150 artykułów oraz książek. Obecnie pracuje nad nową książką z dziedziny językowych praw człowieka oraz trzytomową pozycją na temat konfliktów narodowościowych i międzynarodowych.

 

E_Kuzborskadr Elżbieta Kuzborska – doktor prawa, wyklada na Wileńskiej Filii Uniwersytetu w Białymstoku. Jest autorką publikacji z dziedziny publicznego prawa międzynarodowego oraz ochrony praw człowieka, głównie ochrony praw mniejszości narodowych. W latach 2011 i 2012 zostały opublikowane jej dwie monografie na temat prawnej ochrony mniejszości narodowych (2011, „Artprint”, Wilno: „Teisinė tautinių mažumų padėtis Lietuvoje”, 2012, „Artprint”, Wilno).

 

l_wardyndr Łukasz Wardyn – wykładał Prawo Międzynarodowe oraz Prawo Europejskie w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. W 2009 roku był stażystą podoktoranckim na Uniwersytecie w Harvardzie. Jest ekspertem w dziedzinie Prawa Międzynarodowego, zajmuje się kwestiami praw człowieka i mniejszości narodowych.

EFHR

Powiązane artykuły

Uroczysta gala z okazji zakończenia VI edycji projektu „Europejczycy, Polacy, Obywatele”

Uroczysta gala z okazji zakończenia VI edycji projektu „Europejczycy, Polacy, Obywatele”

W auli Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Wilnie w dniu 21 listopada odbyła się…
Weź udział w egzaminie i wygraj smartwatch!

Weź udział w egzaminie i wygraj smartwatch!

Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) serdecznie zaprasza uczniów klas 9-12 szkół polskich na Litwie do udziału…
Szkolenie dla nauczycieli w ramach VI edycji projektu „Europejczycy, Polacy, Obywatele”

Szkolenie dla nauczycieli w ramach VI edycji projektu „Europejczycy, Polacy, Obywatele”

Dnia 8 listopada 2023 roku, w auli szkoły na Lipówce w Wilnie przy ul. Liepkalnio 18,…