• 2013/08/13

Europejska Fundacja Praw Człowieka na szkoleniu w Holandii

Europejska Fundacja Praw Człowieka na szkoleniu w Holandii

unpo_logoW drugim tygodniu sierpnia stażysta Europejskiej Fundacji Praw Człowieka (EFHR) Tomasz Prądzyński miał zaszczyt reprezentować naszą Fundację w

V Międzynarodowych Szkoleniach SpeakOut 2013 organizowanych przez Organizację Narodów i Ludów Nieprezentowanych (Unrepresented Nations and Peoples Organisation- UNPO) w Leiden i Hadze w Holandii.

Konferencja miała na celu zgromadzenie w jednym miejscu młodych liderów, specjalistów, studentów posiadających głębokie zainteresowanie prawami człowieka, w celu nauczenia i rozwinięcia wzajemnego zrozumienia praw człowieka, jak również zdobycie praktycznej wiedzy prawnej. Spotkanie było również swoistym panelem, gdzie młodzi ludzie z różnych krajów, czy kultur mogli podzielić się swoimi doświadczeniami i poznać inne osoby, dla których prawa człowieka nie są obojętne.

Szkolenia składały się z warsztatów tematycznych,  prowadzonych przez specjalistów UNPO, UNOY Pacebuilders (United Network of Young Peacebuilders) i EUROCLIO (European Association of History Educatiors). Tematy były zróżnicowane i dawały bardzo solidny trening osobom zajmującym się prawami człowieka, min. mechanizmy praw człowieka Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ), strategie negocjacji, strategie komunikacji w kampaniach nt. praw człowieka, tworzenie stron internetowych i ich zarządzanie, czy taktyka używana w tworzeniu prawa i polityki odnoszącej się do praw człowieka, czy podstawowe strategie lobbyingu.

Uczestniczy mieli również okazję odwiedzić siedzibę Trybunału Specjalnego dla Libanu w Hadze i zapoznać się z jego pracą, jak również zobaczyć jak wygląda codzienna praca tej instytucji.

Drugiego dnia szkolenia Tomasz Prądzyński zaprezentował wszystkim uczestnikom szkolenia działalność EFHR w kwestii ochrony praw człowieka.

Aktywność Fundacji, nasze sukcesy i plany na przyszłość cieszyły się szerokim zainteresowaniem wśród innych uczestników, którzy wyrazili chęć współpracy i wymienienia się cennym doświadczeniem w różnych sferach ochrony praw człowieka.

Szkolenia zorganizowane przez UNPO były niesamowitym doświadczeniem otwierającym nowe horyzonty i poszerzającym wiedzę na temat praw człowieka. „Dzięki uczestnictwu ludzi z całego świata moje rozumowanie praw człowieka wyszło poza czysto europejskie ramy i dzięki temu uświadomiłem sobie jak wiele narodów, czy grup etnicznych na całym świecie domaga się podstawowych praw człowieka i walczy o ich egzekwowanie. Spotkanie w Holandii uświadomiło mi jak ważna jest praca organizacji pozarządowych takich jak EFHR i jak wiele ludzi liczy na naszą pomoc”.

EFHR


Powiązane artykuły

Odwołanie do Sądu Okręgowego w Wilnie – spór o znaki diakrytyczne w pisowni imion i nazwisk

Odwołanie do Sądu Okręgowego w Wilnie – spór o znaki diakrytyczne w pisowni imion i nazwisk

Sprawa prowadzona przez Europejską Fundację Praw Człowieka (EFHR) dotycząca zapisu imienia i nazwiska profesora Jarosława Wołkonowskiego…
Spór o znaki diakrytyczne w pisowni imion i nazwisk

Spór o znaki diakrytyczne w pisowni imion i nazwisk

W dniu 4 marca 2024 r. Sąd Rejonowy w Wilnie wydał orzeczenie w sprawie Pana Jarosława…
Ochrona mniejszości narodowych – prace nad zmianami legislacyjnymi

Ochrona mniejszości narodowych – prace nad zmianami legislacyjnymi

Sejm Republiki Litewskiej tuż przed końcem swojej kadencji zajmie się opracowaniem aktów prawnych dotyczących m.in. ochrony…