• 2013/09/03

Bezpłatne szkolenia dla nauczycieli z wiedzy o społeczeństwie!

Bezpłatne szkolenia dla nauczycieli z wiedzy o społeczeństwie!

DSCF1222Serdecznie zapraszamy nauczycieli szkół polskich do współpracy przy realizacji innowacyjnego projektu edukacyjnego „Europejczycy, Polacy, Obywatele”. Celem projektu  jest wdrożenie nowoczesnego programu nauczania przedmiotu „wiedza o społeczeństwie”, który kształtować będzie obywatelską postawę wśród polskiej młodzieży na Litwie.

W roku 2012 przy pomocy m.in. nauczycieli polskich szkół na Litwie Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) dzięki współpracy z Fundacją Nowoczesna Polska mogła przekazać dla szkół polskich na Litwie nowe podręczniki z wychowania obywatelskiego. Są one adresowane do młodzieży klas 10-11 i mają za zadanie dostarczyć uczniom niezbędnego minimum wiedzy pozwalającej na zorientowanie się w politycznych i społecznych problemach współczesnych demokracji oraz form społecznego zaangażowania.

Obecny projekt, jako kontynuacja poprzedniego projektu z 2012 roku, ma umożliwić nauczanie  przedmiotu „wiedza o społeczeństwie” w języku polskim za pomocą audycji radiowych w Radiu znad Wilii, oraz cyklu artykułów prasowych w Kurierze Wileńskim i Tygodniku Wileńszczyzny.

Zajęcia zostaną zakończone egzaminem przez internet, po którym uczestnicy otrzymają certyfikat ukończenia kursu.

W ramach projektu organizowane są także szkolenia wśród nauczycieli historii i wiedzy o społeczeństwie z polskich szkół na Litwie.

Szkolenia odbędą się w siedzibie EFHR przy ul. Liepkalnio 103, Wilno:

6 września – od 14:00 godz.

7 września – od 10:00 godz.

13 września – od 14:00 godz.

14 września – od 10:00 godz.

Uczestnictwo w szkoleniach ma charakter bezpłatny (dotyczy to także poczęstunku). Dla nauczycieli zaangażowanych w projekt  (m.in. ocena prac uczniów, prowadzenie audycji radiowych, pisanie artykułów do prasy) przewidziana jest także gratyfikacja finansowa!

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod nr. +37067137765 bądź na adres szkolenia@efhr.eu

Projekt jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych od Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą”.

Powiązane artykuły

Czy na Litwie istnieje systemowe przyzwolenie na mowę nienawiści?

Czy na Litwie istnieje systemowe przyzwolenie na mowę nienawiści?

Internet stał się czymś więcej niż codziennym narzędziem informacji, pracy czy rozrywki. Mowa nienawiści również znalazła…
Poznajcie Dariusza Zagrodzkiego, członka naszego zespołu

Poznajcie Dariusza Zagrodzkiego, członka naszego zespołu

Dariusz Zagrodzki ukończył studia prawnicze z wyróżnieniem. Obecnie jest wykładowcą z zakresu prawa międzynarodowego publicznego, prawa…
Oświadczenie EFHR w sprawie pochopnej propozycji zamknięcia szkół rosyjskiej mniejszości narodowej na Litwie

Oświadczenie EFHR w sprawie pochopnej propozycji zamknięcia szkół rosyjskiej mniejszości narodowej na Litwie

EFHR jednoznacznie i zdecydowanie sprzeciwia się propozycji zamknięcia szkół rosyjskiej mniejszości narodowej Napięcia związane z rosyjskimi…