• 2014/08/14

Warsztaty EFHR na temat praw człowieka

Warsztaty EFHR na temat praw człowieka

DSC05197W dniu 12 sierpnia b.r. przedstawiciele Europejskiej Fundacji Praw Człowieka (EFHR) gościli na obozie harcerskim „1440 chwil dnia” w Gejszyszkach, gdzie zostały przeprowadzone warsztaty nt. praw człowieka. W szkoleniach uczestniczyły druhny w wieku 11-17 lat z drużyn „Silva” i „Delta”.

Młodzież pogłębiła wiedzę o organizacjach międzynarodowych walczących o ochronę praw człowieka, zapoznała się z tekstami podstawowych dokumentów dotyczących danej kwestii, m.in. Europejską Konwencją Praw Człowieka, Konwencją o Prawach Dziecka, Powszechną Deklaracją Praw Człowieka. Uczestniczki również miały okazję wykazać się posiadaną wiedzą i aktywnością w czasie zajęć praktycznych.

Podzieleni na drużyny nasi uczniowie walczyli ze sobą w grze BINGO PRAW, przygotowanej wcześniej przez EFHR, której celem było znalezienie odpowiedzi na 12 kluczowych pytań. Dyskusja nabrała rumieńców, gdy młodzież miała przedstawić na plakatach podane prawo oraz opowiedzieć o sytuacjach życiowych. Najaktywniejsi zostali wyróżnieni.

Celem szkolenia było poszerzenie wiedzy, rozwój zainteresowania dziedziną prawa oraz w atrakcyjny i zrozumiały sposób przybliżenie zawartych w głównych dokumentach praw człowieka. EFHR uważa, że młodzież powinna mieć podstawę wiedzy o ochronie praw człowieka i od najmłodszych lat kształcić poszanowanie do praw człowieka.

Po warsztatach wszyscy uczestnicy otrzymali bezpłatne materiały edukacyjne Rady Europy – broszury „Prawa i wolności w praktyce” oraz „47 krajów i jedna organizacja… Rada Europy“, a także książeczki „Poznaj Unię Europejską“ i podręczniki „Polacy, Europejczycy, Obywatele”, którego najnowsze wydanie było zrealizowane dzięki EFHR.

Do zobaczenia!

EFHR

Powiązane artykuły

Oferta pracy w EFHR na stanowisku koordynatora/-ki projektów

Oferta pracy w EFHR na stanowisku koordynatora/-ki projektów

Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) jest organizacją pozarządową na Litwie działającą w zakresie ochrony i promowania…
Prezentacja kampanii EFHR „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i nazwisk” na obchodach dożynkowych w Solecznikach

Prezentacja kampanii EFHR „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i nazwisk” na obchodach dożynkowych w Solecznikach

17 września 2023 r. w parku miejskim w Solecznikach odbyły się tradycyjne dożynki. Dla południowo-wschodniego regionu…
Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) prezentuje kampanię społeczną pt. „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i nazwisk” na dożynkach w Rudziszkach

Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) prezentuje kampanię społeczną pt. „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i…

W niedzielę 10-go września 2023 roku w Rudziszkach odbyło się tradycyjne święto plonów. Dożynki w tym…