• 2015/09/14

EFHR zaprasza do udziału w projekcie „Jesteśmy podobni”!

EFHR zaprasza do udziału w projekcie „Jesteśmy podobni”!

Cards-Image-jpEuropejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) zaprasza młodzież 9-12 klas do udziału w projekcie „Jesteśmy podobni”. Będzie to już druga edycja projektu. Wrażenia z ubiegłego roku oraz przygotowane w ubiegłej edycji prace konkursowe znajdziesz tutaj.

Głównym celem projektu „Jesteśmy podobni” jest wzmacnianie integracji społecznej polskiej mniejszości narodowej mieszkającej na Litwie, zwłaszcza wśród młodzieży. Ma on zwrócić uwagę młodych ludzi na pozytywne aspekty wieloetnicznego społeczeństwa i jego zróżnicowanej kultury.

Projekt składa się z 2 części: cyklu spotkań integracyjnych dla młodzieży, w które zaangażowani będą również nauczyciele, oraz konkursu artystycznego.

W czasie spotkań integracyjnych uczestnicy z klas polskich oraz litewskich zostaną podzieleni na grupy i będą szukać aspektów łączących oba narody. Podczas spotkań zostaną poruszone następujące tematy: wspólna historia, sztuka, kultura i polityka. Jeżeli chcesz żeby Twoja szkoła wzięła udział w spotkaniach integracyjnych, skontaktuj się z nami.

Po spotkaniach integracyjnych zostanie ogłoszony konkurs w którym zadaniem uczestników będzie przekazanie podobieństw między Polakami i Litwinami.

Ciekawi Cię co łączyło naród polski i litewski w przeszłości, a co łączy teraz? Stwórz polsko-litewską drużynę (2-4 osoby) szukaj podobieństw między narodami, przedstaw wspólne osiągnięcia, zaprzecz stereotypom!

Prace mogą być przygotowane w postaci rysunków, esei, zdjęć, filmików, scenki, prezentacji. Na zakończenie 27 listopada odbędzie się uroczysta gala, podczas której zaprezentowane zostaną prace oraz nagrodzeni zwycięzcy. Nagrodzeni zostaną wszyscy uczestnicy drużyn. Zdobywcy pierwszego miejsca otrzymają tablety, II miejsce – czytniki E-book!

Na prace czekamy do 14 listopada 2015 r. Prace mogą być przysłane drogą mailową konkurs@efhr.eu, bądź dostarczone do siedziby pod adres ul. Liepkalnio103, Vilnius, LT-02121. 

Zapraszamy również do udziału w innych projektach EFHR – „Tandem umiejętności” oraz „Europejczycy, Polacy, Obywatele.

EFHR

2.1 MiB
384 Downloads

Powiązane artykuły

Uroczysta gala z okazji zakończenia VI edycji projektu „Europejczycy, Polacy, Obywatele”

Uroczysta gala z okazji zakończenia VI edycji projektu „Europejczycy, Polacy, Obywatele”

W auli Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Wilnie w dniu 21 listopada odbyła się…
Weź udział w egzaminie i wygraj smartwatch!

Weź udział w egzaminie i wygraj smartwatch!

Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) serdecznie zaprasza uczniów klas 9-12 szkół polskich na Litwie do udziału…
WOS 2023 Temat X – Globalizacja

WOS 2023 Temat X – Globalizacja

„Globalizacja to nie jedno zjawisko. To jest nazwa dynamicznej siły, a to, jak ta siła działa…