• 2015/11/06

Międzynarodowy Dzień Walki z Faszyzmem i Antysemityzmem

Międzynarodowy Dzień Walki z Faszyzmem i Antysemityzmem

Didntwesay-thund1Międzynarodowy Dzień Walki z Faszyzmem i Antysemityzmem – to dzień upamiętniający tragedię Żydów zamordowanych w nazistowskich Niemczech w czasie „nocy kryształowej” – pogromu, który miał miejsce 9 listopada 1938 roku. Od 1992 roku obchody koordynuje największą w Europie organizacją charytatywną działająca przeciwko nacjonalizmowi, faszyzmowi i rasizmowi – UNITED for Intercultural Action, która podejmuje działania głównie na rzecz migrantów i uchodźców. Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) od kilku lat włącza się w inicjatywę UNITED.

W tym roku, EFHR angażuje się w Międzynarodowy Dzień Walki z Faszyzmem i Antysemityzmem poprzez organizację kampanii na kampusie Uniwersytetu Wileńskiego, Saulėtekio al. 9 w dniu 9 listopada 2015. Wydarzenie jest organizowane przez dwie wolontariuszki, które biorą udział w programie Europejskiego Wolontariatu (EVS), oraz praktykanta, odbywającego praktyki w Fundacji dzięki programowi Erasmus +. Wydarzenie wspiera organizacyjnie Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa, ang. European Law Students’ Association (ELSA) w Wilnie.

W korytarzu Uniwersytetu stanie stand EFHR, z bezpłatnymi materiałami informacyjnymi (takimi jak: broszury, plakaty, naklejki, pocztówki) dostarczonymi przez UNITED. Podczas przerw pomiędzy zajęciami, wyświetlona zostanie prezentacja, przygotowana przez wolontariuszy EFHR, obrazująca historię faszyzmu i antysemityzmu. Studenci będą mieli również możliwość uzyskania informacji na temat pracy EFHR, a także tego, jak sami mogą przyczynić się do ochrony i promowania praw człowieka jako wolontariusze naszej organizacji.

Poprzez tę akcję EFHR ma nadzieję podnieść świadomość o problemie faszyzmu, nacjonalizmu i antysemityzmu. Pragniemy, aby tragiczna historia nie została zapomniana i nigdy więcej nie miała szansy się powtórzyć.

Aby uzyskać więcej informacji na temat naszych ubiegłych kampanii odwiedź naszą stronę.

EFHR

EU_flag_Erasmus__vect_POS

Powiązane artykuły

Oferta pracy w EFHR na stanowisku koordynatora/-ki projektów

Oferta pracy w EFHR na stanowisku koordynatora/-ki projektów

Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) jest organizacją pozarządową na Litwie działającą w zakresie ochrony i promowania…
Prezentacja kampanii EFHR „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i nazwisk” na obchodach dożynkowych w Solecznikach

Prezentacja kampanii EFHR „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i nazwisk” na obchodach dożynkowych w Solecznikach

17 września 2023 r. w parku miejskim w Solecznikach odbyły się tradycyjne dożynki. Dla południowo-wschodniego regionu…
Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) prezentuje kampanię społeczną pt. „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i nazwisk” na dożynkach w Rudziszkach

Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) prezentuje kampanię społeczną pt. „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i…

W niedzielę 10-go września 2023 roku w Rudziszkach odbyło się tradycyjne święto plonów. Dożynki w tym…