• 2015/11/23

Projekt “Jesteśmy podobni” dobiega końca – zapraszamy na galę!

Projekt  “Jesteśmy podobni” dobiega końca – zapraszamy na galę!

ulotka-JP-2015-PLEuropejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) z wielką radością informuje, iż zakończył się termin nadsyłania prac artystycznych w ramach drugiej edycji projektu „Jesteśmy podobni“. Podstawowym celem projektu jest wzmacnianie integracji społecznej polskiej mniejszości narodowej, zwłaszcza młodzieży, oraz wyeliminowanie negatywnych stereotypów panujących wśród młodych Litwinów na temat mniejszości polskiej.

W celu jak najlepszego przygotowania młodzieży do konkursu, co piątek organizowane były spotkania informacyjno-integracyjne w sali hotelu Runmis.

Warto zaznaczyć, że podczas organizowanych spotkań integracyjnych młodzi Polacy i Litwini szukali aspektów łączacych oba narody. Zostały poruszone kwestie takie jak: wspólna historia, sztuka, kultura oraz polityka. Relację ze spotkań tematycznych można znaleźć m.in. tutaj.

Miło nam poinformować, że w ramach projektu prace konkursowe przedstawiające podobieństwa pomiędzy Polakami i Litwinami nadesłało siedem drużyn. Serdecznie dziękujemy!

Galerię prac można już obejrzeć tutaj. 27 listopada o godzinie 17:30 w hotelu Runmis przy ul. Liepkalnio 103 w Wilnie, odbędzie się uroczysta gala kończąca projekt. Zapraszamy na nią wszystkich członków drużyn z rodziną oraz przyjaciółmi. Wszyscy biorący udział projekcie otrzymają dyplom oraz nagrody rzeczowe. Zdobywcy pierwszego miejsca otrzymają tablety, II miejsce – czytniki E-book!

Dziękujemy za aktywny udział oraz nadesłane prace! Do zobaczenia 27 listopada. W razie wystąpienia pytań prosimy o kontakt pod numerem + 370 691 50 822 lub konkurs@efhr.eu.

EFHR

Powiązane artykuły

Oferta pracy w EFHR na stanowisku koordynatora/-ki projektów

Oferta pracy w EFHR na stanowisku koordynatora/-ki projektów

Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) jest organizacją pozarządową na Litwie działającą w zakresie ochrony i promowania…
Prezentacja kampanii EFHR „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i nazwisk” na obchodach dożynkowych w Solecznikach

Prezentacja kampanii EFHR „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i nazwisk” na obchodach dożynkowych w Solecznikach

17 września 2023 r. w parku miejskim w Solecznikach odbyły się tradycyjne dożynki. Dla południowo-wschodniego regionu…
Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) prezentuje kampanię społeczną pt. „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i nazwisk” na dożynkach w Rudziszkach

Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) prezentuje kampanię społeczną pt. „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i…

W niedzielę 10-go września 2023 roku w Rudziszkach odbyło się tradycyjne święto plonów. Dożynki w tym…