• 2015/12/17

Egzamin WOS zakończony – zapraszamy na galę!

Egzamin WOS zakończony – zapraszamy na galę!

wos-2015-flyerEgzamin w ramach projektu „Europejczycy, Polacy, Obywatele” został zakończony. W związku z powyższym, pragniemy zaprosić uczestników wraz z nauczycielami jak i osoby biorące udział w konkursie plastycznym „Prawa człowieka oczami dziecka” na uroczystą galę 19 grudnia b.r.  odbywającą się w sali hotelu Runmis (ul. Liepkalnio 103, Wilno).

Przygotowane przez EFHR pytania egzaminacyjne w ramach projektu „Europejczycy, Polacy, Obywatele” dotyczyły 8 tematów – aktywności obywatelskiej, władza, Unii Europejskiej, organizacji międzynarodowych, problemów współczesnego świata, narodu i państwa, praw człowieka i prawa litewskiego. Uczniowie zapoznawali się z materiałem słuchając audycji emitowanych, co środę na falach radia „Znad Wilii” oraz czytając artykuły publikowane w piątkowych wydaniach gazety „Kurier Wileński”.

W tym roku do egzaminu, odbywającego się w dniach 9 – 11 grudnia b.r., przystąpiło 233 uczniów z 344 zarejestrowanych na platformie wos.efhr.eu. Spośród tego grona uczestników, egzamin zdały 124 osoby. EFHR niezmiernie cieszy się z tak wielkiej aktywności uczniów. Dla porównania w ubiegłym roku zarejestrowało się 347 uczniów, a do egzaminu przystąpiło 174 z nich. W roku 2013 r. zarejestrowało się 350 uczniów, zaś do egzaminu przystąpiło 123 osoby.

Wyniki wyłaniające zwycięzców zostaną ogłoszone w trakcie trwania uroczystej gali kończącej projekt. Ponadto na uroczystej gali, wyłonieni zostaną autorzy najlepszych prac w ramach konkursu plastycznego „Prawa człowieka oczami dziecka”, przeznaczonego dla uczniów klas 5-8. Serdecznie pragniemy zaprosić na naszą galę wszystkich uczniów którzy przystąpili do egzaminu, wraz z ich rodzinami, nauczycielami jak i przyjaciółmi.

Dla laureatów, którzy uzyskają najwyższe wyniki w ramach projektu „Europejczycy, Polacy, Obywatele”, przewidziane jest wręczenie nagród: laptopa, aparatu fotograficznego, tabletu oraz innych atrakcyjnych nagród. Uczestnicy, którzy ukończyli egzamin z wynikiem pozytywnym, oraz ich nauczyciele zostaną uhonorowani dyplomami. Natomiast wśród laureatów „Prawa człowieka w życiu dziecka” zostaną wręczone: tablet (I miejsce), IPod (II miejsce) oraz konsola do gier (III miejsce). Drobne nagrody rzeczowe jak i materiały edukacyjne trafią do autorów wyróżnionych prac.

Jednocześnie w tym roku EFHR, obchodzi pięciolecie swojego istnienia. Z tej okazji w czasie gali nastąpi również przegląd działalności Fundacji od początków jej istnienia.

Pod tym linkiem można się zapoznać z relacją ubiegłorocznej uroczystej gali.

EFHR

Powiązane artykuły

Czy na Litwie istnieje systemowe przyzwolenie na mowę nienawiści?

Czy na Litwie istnieje systemowe przyzwolenie na mowę nienawiści?

Internet stał się czymś więcej niż codziennym narzędziem informacji, pracy czy rozrywki. Mowa nienawiści również znalazła…
Poznajcie Dariusza Zagrodzkiego, członka naszego zespołu

Poznajcie Dariusza Zagrodzkiego, członka naszego zespołu

Dariusz Zagrodzki ukończył studia prawnicze z wyróżnieniem. Obecnie jest wykładowcą z zakresu prawa międzynarodowego publicznego, prawa…
Oświadczenie EFHR w sprawie pochopnej propozycji zamknięcia szkół rosyjskiej mniejszości narodowej na Litwie

Oświadczenie EFHR w sprawie pochopnej propozycji zamknięcia szkół rosyjskiej mniejszości narodowej na Litwie

EFHR jednoznacznie i zdecydowanie sprzeciwia się propozycji zamknięcia szkół rosyjskiej mniejszości narodowej Napięcia związane z rosyjskimi…