• 2016/09/05

Nowy wolontariusz Arnoldas Ignatčikas

Nowy wolontariusz Arnoldas Ignatčikas

efhr1-300x225Arnoldas Ignatčikas jest studentem Europeistyki na Uniwersytecie Technicznym w Kownie.  Ma dwadzieścia jeden lat i posiada zarówno krajowe, jak i zagraniczne doświadczenie akademickie. Przez rok studiował na RheinAhrCampus, Honschule Koblenz (Uniwersytet Nauk Stosowanych) w Remagen w Niemczech. Był to najbardziej niezwykły okres w jego młodym życiu. Studiowanie w kompletnie innym, pod względem geograficznym oraz akademickim środowisku, poszerzyło jego spojrzenie na świat i sprawiło, że stał się bardziej otwarty. Ponadto pozwoliło mu to na nawiązanie kontaktów z ludźmi mającymi kompletnie inne zaplecze kulturowe.

Poza tym, Arnoldas podczas pobytu na wymianie studenckiej w Niemczech brał udział w projekcie zatytułowanym „Buliding Bridge Remagen”. Najistotniejszym celem tego projektu było ułatwienie procesu integracji uchodźcom poprzez zapewnienie im pomocy z zakresu podstaw języka niemieckiego, prawa oraz informatyki. Co więcej, Arnoldas, jest pasjonatem podróżowania, poznawania nowych ludzi, czytania książek, chodzenia do muzeów oraz teatrów.

Kiedy Arnoldas dowiedział się o Europejskiej Fundacji Praw Człowieka, pomyślał, że wspaniale będzie zrealizować praktyk właśnie w tym miejscu, po to żeby zdobyć doświadczenie bezpośrednio związane z wybranym na uniwersytecie kierunkiem.

Arnoldas Ignatčikas był zaskoczony osiągnięciami Europejskiej Fundacji Praw Człowieka w ostatnich latach. Popiera on ideę organizacji, która służy ochronie praw człowieka, a w szczególności praw przedstawicieli etniczny mniejszości narodowych. Ponadto jego ciekawość wzbudziła wiadomość o bezpłatnej pomocy prawnej dla ludzi borykających się z dyskryminacją oraz z innymi zagadnieniami związanymi z prawami człowieka.

Nasz nowy kolega ma nadzieje, że czas spędzony w fundacji pozwoli poprawić mu ogólną znajomość tematyki praw człowieka i prawnych procesów z tym związanych oraz, że będzie w stanie przyczynić się do rozwiązania problemów dotyczących praw człowieka dotykających mieszkańców Litwy.

EFHR

Powiązane artykuły

Czy na Litwie istnieje systemowe przyzwolenie na mowę nienawiści?

Czy na Litwie istnieje systemowe przyzwolenie na mowę nienawiści?

Internet stał się czymś więcej niż codziennym narzędziem informacji, pracy czy rozrywki. Mowa nienawiści również znalazła…
Poznajcie Dariusza Zagrodzkiego, członka naszego zespołu

Poznajcie Dariusza Zagrodzkiego, członka naszego zespołu

Dariusz Zagrodzki ukończył studia prawnicze z wyróżnieniem. Obecnie jest wykładowcą z zakresu prawa międzynarodowego publicznego, prawa…
Oświadczenie EFHR w sprawie pochopnej propozycji zamknięcia szkół rosyjskiej mniejszości narodowej na Litwie

Oświadczenie EFHR w sprawie pochopnej propozycji zamknięcia szkół rosyjskiej mniejszości narodowej na Litwie

EFHR jednoznacznie i zdecydowanie sprzeciwia się propozycji zamknięcia szkół rosyjskiej mniejszości narodowej Napięcia związane z rosyjskimi…