• 2016/09/12

EFHR zaprasza na konferencję „Orzecznictwo w Europie Centralnej i Wschodniej: Działania w Toku 2016”

EFHR zaprasza na konferencję „Orzecznictwo w Europie Centralnej i Wschodniej: Działania w Toku 2016”

indexCoroczna Konferencja Sieci Orzecznictwa Europy Centralnej i Wschodniej (CEENJ), zatytułowana „Orzecznictwo w Europie Centralnej i Wschodniej: Działania w Toku 2016”, która jest organizowana przez Wydział Prawa Uniwersytetu Michała Römera w Wilnie we współpracy z Litewskim Stowarzyszeniem Prawników, po raz pierwszy odbędzie się na Litwie w dniach 11-14 września 2016 w MRU LAB, ul. Didlaukio 55, Wilno. Oficjalnym językiem konferencji jest język angielski.

Tegoroczna konferencja CEENJ jest poświęcona naukowemu wkładowi izraelskiego profesora i sędziego Aharona Baraka, który urodził się na Litwie i 16 września 2016 roku będzie obchodził 80 urodziny.

Interpretacja Praw Człowieka jako Specjalna Metoda Interpretacji Prawa, Znaczenie Myśli Prawnej według A. Baraka w Kontekście Kryzysu Konstytucjonalizmu Unii Europejskiej, Działalność Sądownicza pomiędzy Jurodyfikacją Polityki a Upolitycznieniem Prawa, Koncepcje i Interpretacja Umów w Niemieckim i Angielskim Systemie Prawnym, Dbanie o Siebie jako Konstytucyjny Obowiązek, Ewolucyjno-Synergetyczny Model w Orzecznictwie. Te i wiele innych tematów będą omawiane przez wybitnych, europejskiej i światowej sławy, ekspertów oraz naukowców, takich jak Marijan Pavčnik, Uniwersytet Lublańsk, Słowenia, Jasminka Hasanbegović, Uniwersytet w Belgradzie, Serbia, Patrick Praet, Uniwersytet w Tartu, Estonia, Dita Plepa, Uniwersytet Stradiņša w Rydze, Litwa, Marin Keršić, Uniwersytet Johanna Wolfganga Goethego we Frankfurcie, Niemcy, Ivana Tucak, Uniwersytet w Osijek, Chorwacja, Olga Poiedynok, Kijowski Uniwersytet Narodowy im. Tarasa Szewczenki, Ukraina, Iryna Kryvtsova, Uniwersytet Narodowy „Akademia Prawa w Odessie”, Ukraina, i wielu innych.

Celem konferencji jest spojrzenie na przyszłość Teorii Prawa w Centralnej i Wschodniej Europie z różnych perspektyw, w związku z tym Europejska Fundacja Praw Człowieka pragnie zaprosić polityków, prawników, naukowców, studentów oraz każdego zainteresowanego problemami orzecznictwa do udziału w konferencji i poszerzenia swojej wiedzy w tej dziedzinie.

Program konferencji dostępny jest do pobrania poniżej.

EFHR

 

2.6 MiB
554 Downloads

Powiązane artykuły

Odwołanie do Sądu Okręgowego w Wilnie – spór o znaki diakrytyczne w pisowni imion i nazwisk

Odwołanie do Sądu Okręgowego w Wilnie – spór o znaki diakrytyczne w pisowni imion i nazwisk

Sprawa prowadzona przez Europejską Fundację Praw Człowieka (EFHR) dotycząca zapisu imienia i nazwiska profesora Jarosława Wołkonowskiego…
Spór o znaki diakrytyczne w pisowni imion i nazwisk

Spór o znaki diakrytyczne w pisowni imion i nazwisk

W dniu 4 marca 2024 r. Sąd Rejonowy w Wilnie wydał orzeczenie w sprawie Pana Jarosława…
Ochrona mniejszości narodowych – prace nad zmianami legislacyjnymi

Ochrona mniejszości narodowych – prace nad zmianami legislacyjnymi

Sejm Republiki Litewskiej tuż przed końcem swojej kadencji zajmie się opracowaniem aktów prawnych dotyczących m.in. ochrony…