• 2017/12/12

Egzamin WOS zakończony – zapraszamy na galę!

Egzamin WOS zakończony – zapraszamy na galę!

Egzamin w ramach projektu „Europejczycy, Polacy, Obywatele” został zakończony, zatem pragniemy zaprosić uczestników wraz z nauczycielami, jak i osoby biorące udział w konkursie plastycznym „Równość płci” na uroczystą galę w dniu 15 grudnia w auli Gimnazjum im. Jana Pawła II (ul. V. Druskio 11, Wilno) od godziny 16.

Przygotowane przez EFHR pytania egzaminacyjne w ramach projektu „Europejczycy, Polacy, Obywatele” dotyczyły 6 tematów – aktywności obywatelskiej, władzy, Unii Europejskiej, problemów współczesnego świata, praw człowieka i mediów. Uczniowie zapoznawali się z materiałem słuchając audycji emitowanych co środę na falach radia „Znad Wilii” oraz czytając artykuły publikowane w piątkowych wydaniach gazety „Kurier Wileński”.

Wyniki wyłaniające zwycięzców zostaną ogłoszone w trakcie trwania uroczystej gali kończącej projekt, która odbędzie się 15 grudnia w auli Gimnazjum im. Jana Pawła II. Serdecznie pragniemy zaprosić na naszą galę wszystkich uczniów, którzy przystąpili do egzaminu wraz z ich rodzinami, nauczycielami jak i przyjaciółmi.

Dla laureatów, którzy uzyskają najwyższe wyniki w ramach projektu „Europejczycy, Polacy, Obywatele”, przewidziane jest wręczenie nagród: . I miejsce – rower, II miejsce – lot balonem, III miejsce – bilety autobusem Eurolines do Rygi w obie strony, nagrody dla wyróżnionych – głośniki „bluetooth”. W tym roku przewidzieliśmy również dodatkową nagrodę dla nauczyciela, którego uczeń zwycięży w konkursie, jest to dziesięciodniowy pobyt w klinice rehabilitacyjnej w Krojantach. Każdy uczestnik również otrzyma rabat w wysokości 50% na pobyt w aqua parku „Vichy“.

Natomiast wśród laureatów „Równość płci” zostaną wręczone: za I miejsce – 2 wejściówki do aqua parku „Vichy” ,za II miejsce – 1 wejściówka do pokoju „Virtual Reality” oraz za III miejsce – 2 bilety do kina. A autor pracy, która zbierze najwięcej „Lubię to” na koncie Fundacji na Facebooku (https://www.facebook.com/EFHR.EU/) otrzyma nagrodę specjalną – grę planszową!

Za nagrody dziękujemy naszym sponsorom: przewoźnikowi EurolinesKlinice rehabilitacyjnej w KrojantachSamorządowi miasta WilnoInstytutowi Polskiemu w WilnieUniwersytetowi w MurcjiBiurowi Rzecznika Praw Dziecka oraz Parku wodnemu „Vichy”.

Patroni medialni  – codziennik „Kurier Wileński”, „Wilnoteka” oraz „Radio Znad Wilii”.

W razie pytań prosimy o kontakt drogą telefoniczną (+370 691 50 822) lub mailowy wos@efhr.eu.

EFHR

Powiązane artykuły

Uroczysta gala z okazji zakończenia VI edycji projektu „Europejczycy, Polacy, Obywatele”

Uroczysta gala z okazji zakończenia VI edycji projektu „Europejczycy, Polacy, Obywatele”

W auli Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Wilnie w dniu 21 listopada odbyła się…
Weź udział w egzaminie i wygraj smartwatch!

Weź udział w egzaminie i wygraj smartwatch!

Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) serdecznie zaprasza uczniów klas 9-12 szkół polskich na Litwie do udziału…
WOS 2023 Temat X – Globalizacja

WOS 2023 Temat X – Globalizacja

„Globalizacja to nie jedno zjawisko. To jest nazwa dynamicznej siły, a to, jak ta siła działa…