• 2018/08/29

Najnowszy członek EFHR – praktykantka Veronika Lisauskaitė

Najnowszy członek EFHR – praktykantka Veronika Lisauskaitė

Veronika Lisauskaitė jest studentką czwartego roku studiów licencjackich Międzynarodowej Polityki i Rozwoju na Uniwersytecie Witolda Wielkiego. W trakcie swoich studiów Veronika interesowała się nie tylko historią dyplomacji, systemem politycznym, międzynarodowymi stosunkami gospodarczymi, rozwiązywaniem konfliktów, ale także miała okazję studiować prawo międzynarodowe i migracyjne.

Veronika pogłębiała swoją wiedzę na jednym z najstarszych włoskich uniwersytetów – Uniwersytecie w Pawii, w Lombardii, północnych Włoszech. Pojechała tam w ramach programu ERASMUS + i spędziła tam sześć miesięcy mając trudne zadanie – musiała nie tylko uczęszczać na zajęcia studiów magisterskich prowadzonych przez wysoko wykwalifikowanych wykładowców, ale także zyskać wiedzę o dyrektywach dotyczących prawa migracyjnego i ich wdrażania. Głównymi tematami, jakimi zajmowała się Veronika był – Wspólny Europejski System Azylowy, łamanie praw człowieka oraz kryzys migracyjny. Pomimo trudnych zadań, studentka wróciła z najlepszymi ocenami z języka włoskiego i pogłębioną wiedzą na temat zasad prawa międzynarodowego.

Praktyki w Europejskiej Fundacji Praw Człowieka będą świetną okazją by poszerzyć swoją wiedzę teoretyczną, zapoznać się z problemem łamania praw człowieka na Litwie, a także by zdobyć praktyczne umiejętności. Praktyki Veroniki potrwają dwa miesiące, podczas których studentka pragnie dowiedzieć się więcej o pracy prawników, prawach mniejszości i ich łamaniu, wygranych sprawach i skutecznej praktyce ochrony praw człowieka.

W wolnym czasie praktykantka lubi podróżować, uczyć się nowych języków, czytać i śledzić wiadomości ze świata. Tańczyła przez dziesięć lat, co rozwinęło w niej kreatywność i odpowiedzialność.

Veronika ma nadzieję świetnie sprawdzić się w zespole, ponieważ uważa, że ta praca wykonywana w grupie przynosi lepsze rezultaty i korzyści, niż wykonywana samodzielnie!

Powiązane artykuły

Czy na Litwie istnieje systemowe przyzwolenie na mowę nienawiści?

Czy na Litwie istnieje systemowe przyzwolenie na mowę nienawiści?

Internet stał się czymś więcej niż codziennym narzędziem informacji, pracy czy rozrywki. Mowa nienawiści również znalazła…
Poznajcie Dariusza Zagrodzkiego, członka naszego zespołu

Poznajcie Dariusza Zagrodzkiego, członka naszego zespołu

Dariusz Zagrodzki ukończył studia prawnicze z wyróżnieniem. Obecnie jest wykładowcą z zakresu prawa międzynarodowego publicznego, prawa…
Oświadczenie EFHR w sprawie pochopnej propozycji zamknięcia szkół rosyjskiej mniejszości narodowej na Litwie

Oświadczenie EFHR w sprawie pochopnej propozycji zamknięcia szkół rosyjskiej mniejszości narodowej na Litwie

EFHR jednoznacznie i zdecydowanie sprzeciwia się propozycji zamknięcia szkół rosyjskiej mniejszości narodowej Napięcia związane z rosyjskimi…