• 2020/11/12

Konkurs dla uczniów 6-10 klas z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka

Konkurs dla uczniów 6-10 klas z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka

 

Ogłaszamy konkurs dla uczniów 6-10 klas!

10 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, który służy przypomnieniu – wszyscy ludzie mają jednakowe prawa i wolności!

Właśnie dlatego zapraszamy uczniów do napisania krótkiego wiersza (z 1-2 strof, rymowany, w dowolnym z 4 języków – LT, PL, EN, RU), który by szerzył wiadomość o szacunku do drugiego człowieka, bez względu na różnice, takie jak rasa, narodowość, język, religia, niesprawność, płeć, orientacja seksualna itp.

Niech wasze rymowane wersy nawołują do otwarcia się na innych ludzi i powstrzymania słów i działań z nienawiści do tych osób, również w przestrzeni internetowej. Za pomocą poezji budujmy przyjazną i bezpieczną przyszłość!

Wyłonimy 3 autorów najlepszych tekstów i nagrodzimy ich wciągającymi grami, które na pewno znajdą zastosowanie w ciemne zimowe wieczory:

1 miejsce – gra planszowa TICKET TO RIDE: EUROPE
2 miejsce – gra planszowa DIXIT
3 miejsce – puzzle HARRY POTTER 3×1000

Poza tym, teksty laureatów ozdobią nasze tło tematyczne (tapetę) na Facebook’u, aby ważne słowa młodych ludzi dostrzegło jak najwięcej osób!

 

ZASADY KONKURSU:

  1. Napisz krótki wiersz rymowany, składający się z 1-2 zwrotek, którym będziesz nawoływał społeczeństwo do otwarcia się na inne osoby, do poszanowania ich praw i do powstrzymania słów i działań z nienawiści (ze względu na rasę, narodowość, język, religię, niesprawność, płeć, orientację seksualną itp.), wyrażanych zarówno na żywo, jak też w przestrzeni internetowej.
  2. Wierszyk może być napisany w dowolnym z czterech języków – litewskim, polskim, angielskim lub rosyjskim.
  3. Stworzony przez siebie krótki wiersz opublikuj w komentarzach pod postem konkursowym na profilu facebookowym EFHR https://www.facebook.com/EFHR.lt/posts/4149938215022404 lub prześlij pod adresem info@efhr.eu (obowiązkowo wskazując imię i nazwisko autora), a EFHR opublikuje ten wiersz za ciebie w komentarzach konkursowych z dopiskiem o autorze.
  4. Wiersze można publikować w komentarzach konkursowych do 7 grudnia 2020 r., godz. 12.00.
  5. Udział w konkursie mogą brać uczniowie 6-10 klas, uczęszczający do szkół na Litwie (niezależnie od języku nauczania w szkole).
  6. Laureatami zostaną autorzy, których wiersze uzbierają najwięcej kliknięć LIKE / LUBIĘ TO, zatem zachęcajcie swoich przyjaciół do udziału w konkursie oraz polubienia najlepszych wierszyków.
  7. Trzech autorów najlepszych wierszy uhonorujemy wartościowymi nagrodami – do wygrania są gry planszowe i puzzle.
  8. Tekstami laureatów ozdobimy też do 31 grudnia 2020 r. tło (tapetę) profilu facebookowego EFHR, aby ważne słowa młodych ludzi dostrzegło jak najwięcej osób.

Życzymy powodzenia wszystkim uczestnikom!

 

Powiązane artykuły

Uroczysta gala z okazji zakończenia VI edycji projektu „Europejczycy, Polacy, Obywatele”

Uroczysta gala z okazji zakończenia VI edycji projektu „Europejczycy, Polacy, Obywatele”

W auli Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Wilnie w dniu 21 listopada odbyła się…
Weź udział w egzaminie i wygraj smartwatch!

Weź udział w egzaminie i wygraj smartwatch!

Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) serdecznie zaprasza uczniów klas 9-12 szkół polskich na Litwie do udziału…
WOS 2023 Temat X – Globalizacja

WOS 2023 Temat X – Globalizacja

„Globalizacja to nie jedno zjawisko. To jest nazwa dynamicznej siły, a to, jak ta siła działa…