• 2021/04/09

Zatrudnimy prawnika/-czkę ze znajomością j. polskiego!

Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) jest organizacją pozarządową na Litwie działającą w zakresie ochrony i promowania praw człowieka, w tym praw mniejszości narodowych.

Obecnie do naszego zespołu w Wilnie zatrudnimy prawnika/-czkę.

Masz wykształcenie prawnicze, a być może jeszcze studiujesz lub dopiero ukończyłeś(-aś) studia prawnicze? Interesujesz się prawami człowieka i chciałbyś działać w sektorze pozarządowym? Jeśli tak, to ta oferta jest dla Ciebie!

Obowiązki:

  • udzielanie konsultacji prawnych klientom;
  • przygotowanie dokumentów, reprezentowanie fundacji w instytucjach i organizacjach;
  • pomoc adwokatce w przygotowaniu dokumentów procesowych klientów fundacji;
  • analiza aktów prawnych i praktyk sądowych;
  • przygotowanie artykułów o tematyce prawnej na stronę www fundacji;
  • pomoc w koordynowaniu prac prakykantów i wolontariuszy;
  • inna pomoc organizacyjna.

Wymagania:

  • ukończone studia prawnicze (lub ostatnie lata studiów);
  • doskonała znajomość j. litewskiego i polskiego, biegła znajomość j. angielskiego;
  • chęć rozwoju zawodowego w obszarze praw człowieka i praw mniejszości narodowych.

Oferujemy:

  • elastyczny czas pracy, możliwość pracy zdalnej;
  • możliwość pogłębienia wiedzy z zakresu prawa międzynarodowego oraz systemu prawnego na Litwie;
  • możliwość udziału w krajowych i międzynarodowych szkoleniach, warsztatach i konferencjach na temat praw człowieka oraz wypróbowanie własnych sił w tym zakresie;
  • pracę w dynamicznym, młodym zespole i w wielokulturowym środowisku;
  • udział w projektach edukacyjnych w szkołach i na uczelniach, wykazanie się umiejętnościami edukacyjnymi oraz komunikacyjnymi;
  • udział oraz promowanie inicjatyw i kampanii społecznych przeciwko rasizmowi, dyskryminacji, nacjonalizmowi itd. oraz możliwość wykazania się kreatywnością w tej dziedzinie;
  • wkład w promowanie aktywności społecznej i obywatelskiej wśród młodzieży poprzez bezpośredni kontakt ze wspólnotą lokalną;
  • wyjazdy w teren (promocja bezpłatnych konsultacji prawnych EFHR, kampanie informacyjne na temat praw człowieka, praw mniejszości narodowych itd.);
  • wynagrodzenie od 700 euro brutto (w zależności od nakładu pracy).

Jesteś zainteresowany/a?

Prześlij swoje CV oraz list motywacyjny do 30 kwietnia na adres mailowy info@efhr.eu .

Masz pytania? Zadzwoń pod +370 691 50 822 lub napisz wiadomość na naszym profilu na Facebooku lub na info@efhr.eu

Przysyłając zgłoszenie kandydat udostępnia swoje dane osobowe organizacji VšĮ „Europos žmogaus teisių fondas“. Pozyskane dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w celu rekrutacji pracownika/praktykanta Fundacji do chwili zakończenia procesu rekrutacyjnego. Jeżeli po zakończeniu rekrutacji odrzucimy Pana/Pani kandydaturę na odpowiednią pozycję pracy czy praktyk i nie podpiszemy z Panem/Panią umowy o pracę lub umowy o odbyciu praktyk, wszystkie dane osobowe kandydata pozyskane w celach rekrytacyjnych zostaną przez nas bezpiecznie zniszczone.

Powiązane artykuły

Spór o znaki diakrytyczne w pisowni imion i nazwisk

W dniu 4 marca 2024 r. Sąd Rejonowy w Wilnie wydał orzeczenie w sprawie Pana Jarosława…
Ochrona mniejszości narodowych – prace nad zmianami legislacyjnymi

Sejm Republiki Litewskiej tuż przed końcem swojej kadencji zajmie się opracowaniem aktów prawnych dotyczących m.in. ochrony…
Stanowisko Europejskiej Fundacji Praw Człowieka w sprawie niepewnej przyszłości szkół dla mniejszości narodowych na Litwie

Ministerstwo Oświaty, Nauki i Sportu po raz kolejny wypowiada się w sprawie szkół mniejszości narodowych. Ministerstwo…