EU_flag_Erasmus__vect_POSEuropejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) z wielką radością informuje, że projekt „Młodzież za prawa człowieka” złożony przez Fundację w ramach akcji promocyjnej „Mobilność młodzieży” w programie Erasmus+ został zaakceptowany.

Konkurencja była duża, bo do konkursu przystąpiło aż 116 działających na Litwie organizacji. EFHR udało się pokonać wiele z nich i tym samym znaleźć się wśród 59 stowarzyszeń, które przeszły proces selekcji. Jest to niewątpliwie ogromny sukces naszej Fundacji. Dzięki temu już od września b.r. w ramach projektu EFHR przyjmie dwóch wolontariuszy z Europy na okres 10 miesięcy.

Celem projektu „Młodzież za prawa człowieka” jest to, aby uczestnicy nabyli konkretne umiejętności takie jak: rozwijanie zdolności organizacyjnych, planowania, zdolności wyszukiwania informacji, pisania, przeprowadzania ankiet i analiz. Dużym atutem programu jest także poprawienie znajomości języków obcych i umiejętności pracy w wielokulturowy zespole, zwiększenie motywacji do angażowania się w przyszłe działania i projekty społeczne. Oprócz tego, osoby, które wezmą udział w projekcie, będą miały możliwość podniesienia swojej wiedzy z zakresu prawa krajowego i międzynarodowego, w szczególności kwestii związanych z prawami człowieka.

Każdy, kto ma czas i chęci, kto lubi poznawać nowych, ciekawych ludzi i nauczyć się czegoś nowego może zostać wolontariuszem. Wystarczy tylko zwrócić się do EFHR na adres mailowy evs@efhr.eu i pomożemy Ci znaleźć organizację przyjmującą (http://ec.europa.eu/youth/evs/aod/hei_en.cfm) i wraz z partnerami pomożemy wypełnić wniosek. EFHR jest członkiem programu EVS od grudnia 2013 r.

Tak więc, jeśli chcesz lepiej zrozumieć otaczający Cię świat, problemy jego mieszkańców, zdobyć nowe umiejętności i doświadczenie nie zwlekaj i zgłoś się do Fundacji, a my pomożemy w załatwieniu wszelkich formalności związanych z wolontariatem.

Koszty związane z wolontariatem, takie jak: zakwaterowanie, wyżywienie, podróż (w 90%), kieszonkowe czy szkolenia językowe pokrywa EVS.

Czekamy na Wasze zgłoszenia!

EFHR