• 2011/10/05

Konkurs „Europa na co dzień”

Konkurs „Europa na co dzień”
plakat konkursu
plakat konkursu

Europejska Fundacja Praw Człowieka serdecznie zaprasza do udziału w kreatywnym konkursie „Europa na co dzień” który rusza już od poniedziałku 3 października.

Nagrodą główną jest lekki i energooszczędny, 13 calowy notebook, do wygrania również odtwarzacze mp3 i mp4, gry planszowe, wyjątkowe książki oraz wiele innych nagród.

Wystarczy wykorzystać wyobraźnię i wykazać się kreatywnością, aby zdobyć atrakcyjne nagrody. Motywem przewodnim konkursu jest hasło „Europa na co dzień”. Zapraszamy uczniów klas 1-4 to tworzenia prac plastycznych na wskazany temat, natomiast uczniowie klas starszych i studenci mają za zadanie wykonać pracę w technice dowolnej (esej, film, zdjęcie, komiks etc.).

Podczas konkursu „Europa na co dzień” młodzież szkolna i studenci mieszkający na Litwie poprzez samodzielną naukę oraz poszukiwanie informacji będą mieli możliwość głębiej poznać instytucje Unii Europejskiej, prawo międzynarodowe oraz prawa człowieka.

Konkurs jest organizowany przez Europejską Fundację Praw Człowieka na zlecenie Kancelarii Senatu w ramach zadania: opieka nad Polonią i Polakami za granicą w 2011 r., dzięki pomocy Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”.

Wsparli nas również: Wydział Konsularny Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Wilnie, firma Kamratas (dystrybutor gier planszowych GRANNA), Fundacja Nowoczesna Polska, Instytut Polski w Wilnie, firma Mylidos, Hotel Runmis , LOTOS, Tygodniok Wileński.

Patronat nad konkursem objęły: Wydział Konsularny Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Wilnie, Kurier Wileński, Samorząd rejonu wileńskiego, Samorząd rejonu solocznickiego, Wilnoteka, Radio Znad Willi, Filia Uniwersytetu w Białymstoku w Wilnie, Stowarzyszenie Naukowców Polaków Litwy, Forum Rodziców Szkół Polskich, Macierz Szkolna, Dom Kultury Polskiej w Wilnie, Przedstawicielstwo Unii Europejskiej w Warszawie .

Termin nadsyłania prac 20 listopada 2011.

Powiązane artykuły

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka – 75 lat Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka – 75 lat Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka

10 grudnia to Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, a jego tegoroczne obchody przypadają w 75. rocznicę uchwalenia…
Uroczysta gala z okazji zakończenia VI edycji projektu „Europejczycy, Polacy, Obywatele”

Uroczysta gala z okazji zakończenia VI edycji projektu „Europejczycy, Polacy, Obywatele”

W auli Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Wilnie w dniu 21 listopada odbyła się…
Weź udział w egzaminie i wygraj smartwatch!

Weź udział w egzaminie i wygraj smartwatch!

Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) serdecznie zaprasza uczniów klas 9-12 szkół polskich na Litwie do udziału…