• 2011/12/13

Nagrody zostały rozdane!

Nagrody zostały rozdane!

BG-copy„Europa to nie tylko kontynent“ – przekonywali o tym uczestnicy konkursu „Europa na co dzień“, który został zorganizowany przez Europejską Fundację Praw Człowieka.

11 grudnia w Domu Kultury Polskiej w Wilnie odbyła się finałowa gala konkursu „Europa na co dzień“ oraz upamiętniony został Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Na uroczyste wręczenie nagród przybyło  ponad 450 gości, wśród których panowała świąteczna atmosfera, pełna ciekawości, kto wygra główną nagrodę. Wśród najmłodszych gości największe zainteresowanie budziła wystawa prac konkursowych, którą dzieci żywo komentowały.

Zwycięzcy  konkursu zostali wyłonieni (z ponad 120 nadesłanych prac)  przez specjalnie powołaną komisję. Oto lista naszych laureatów:

Klasy 1-4
1 miejsce Elżbieta Lubartowicz (4 klasa) szk.śr. im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Czarnym Borze
2 miejsce Praca zespołowa grupy „Pszczółki” z przedszkola w Miednikach
3 miejsce Andrzej Matujza (3 klasa), szkoła podstawowa w Wersoce

Klasy 5-8
1 miejsce Patrycja Daszkiewicz i Dorota Sokołowska (5 klasa), szkoła śr. im. W. Syrokomli w Wilnie
2 miejsce Daniel Sitnikow (6 klasa), Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach
3 miejsce Eva Mincevičiūtė (5 klasa), szkoła śr. im. W. Syrokomli w Wilnie
4 miejsce Robert Pawtel, Władysław Olechnowicz, Czesław Zacharzewski (6 klasa), szkoła podstawowa
w Kiwiszkach

4 miejsce Tomasz Matujzo (6 klasa), szkoła podstawowa w Wersoce

Klasy 9-12
1 miejsce Krzysztof Adam Górski (11 klasa), szkoła śr. w Łazdynaj
2 miejsce Ewelina Bartoszewicz (11 klasa), szkoła śr. im. L. Narbutta w Koleśnikach
3 miejsce Stanisław Songin (11 klasa), Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach

Wyróżnienia otrzymali: Grażyna Pożarycka, Tadeusz Bejnarowicz, Joanna Fediuk, Marzena Kuklis, Iwona Kijewicz, Iwona i Justyna Jasowicz, Justyna Ruszkiewicz, Dominika Matwiejko, Dorota Szulska, Kamila Anna Herman,Robert Czeterkowski, Albert Kartanowicz, Edgar Gulbicki, Norbert Wersocki, Justyna Baloń.

Wszystkim laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy! Z pracami można zapoznać się tutaj

Osobne podziękowanie Fundacja kieruje do wszystkich szkół, które wzięły udział w konkursie oraz dla aktorów Teatru Polskiego w Wilnie, którzy uczynili naszą galę prawdziwie bajkowym wydarzeniem.

Dziękujemy również portalowi Wilnoteka, za dokumentację video gali (więcej na wilnoteka.lt).

Konkurs „Europa na co dzień“ był pierwszą tego typu inicjatywą Fundacji i był to dobry początek. Zachęcamy do dalszego poznawania Europy razem z nami!

Konkurs „Europa na co dzień” jest organizowany przez Europejską Fundację Praw Człowieka na zlecenie Kancelarii Senatu w ramach zadania: opieka nad Polonią i Polakami za granicą w 2011 r., dzięki pomocy Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”.

Gorące podziękowanie kierujemy do wszystkich sponsorów oraz patronów konkursu „Europa na co dzień“, dzięki zaangażowaniu których mógł odbyć się konkurs, a zwycięzcy mogli cieszyć się tak licznymi nagrodami.

Wsparli nas: Wydział Konsularny Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Wilnie, Dom Kultury Polskiej w Wilnie, firma Kamratas (dystrybutor gier planszowych GRANNA), firma Mylidos, Hotel Runmis, LOTOS, Instytut Polski w Wilnie i Fundacja Nowoczesna Polska.

Patronat nad konkursem objęły: Wydział Konsularny Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Wilnie, Wilnoteka.lt, Radio Znad Willi, Kurier Wileński, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Samorząd rejonu wileńskiego, Samorząd rejonu solecznickiego, Filia Uniwersytetu w Białymstoku w Wilnie.

Europejska Fundacja Praw Człowieka

Powiązane artykuły

Ochrona mniejszości narodowych – prace nad zmianami legislacyjnymi

Ochrona mniejszości narodowych – prace nad zmianami legislacyjnymi

Sejm Republiki Litewskiej tuż przed końcem swojej kadencji zajmie się opracowaniem aktów prawnych dotyczących m.in. ochrony…
Stanowisko Europejskiej Fundacji Praw Człowieka w sprawie niepewnej przyszłości szkół dla mniejszości narodowych na Litwie

Stanowisko Europejskiej Fundacji Praw Człowieka w sprawie niepewnej przyszłości szkół dla mniejszości narodowych na Litwie

Ministerstwo Oświaty, Nauki i Sportu po raz kolejny wypowiada się w sprawie szkół mniejszości narodowych. Ministerstwo…
Czy na Litwie istnieje systemowe przyzwolenie na mowę nienawiści?

Czy na Litwie istnieje systemowe przyzwolenie na mowę nienawiści?

Internet stał się czymś więcej niż codziennym narzędziem informacji, pracy czy rozrywki. Mowa nienawiści również znalazła…