• 2012/03/07

Weźmy udział w Pochodzie Wolności!

„Już 22 lata razem tworzymy państwo, dążymy do utrwalenia się wartości demokratycznych i szacunku do człowieka. Tworzymy państwo, z którego możemy być dumni i w którym możemy żyć wolni. Z tąd wyłaniający się patriotyzm nie dzieli, nie poniża i nie upokaża. Aktywna działalność obywatelska jednoczy różnych ludzi cieszących się wolną Litwą i jednoczy ich do wpólnych działań“.

Cel pochodu CELEBRUJMY WOLNOŚĆ – zgromadzić wszystkich mieszkańców Litwy, którzy szanują wartości zakorzenione w Konstytucji Republiki Litewskiej – ustrój demokratyczny, zwierzchność prawa, równość, otwartość, szacunek do każdego człowieka, i wspólnie cieszyć się niepodległością Litwy.

Europejska Fundacja Praw Człowieka również weźmie udział w pochodzie. Zapraszamy wszystkich chętnych, aby dołączyli do naszej ekipy. Będziemy nagrywać wydarzenie, robić zdjęcia, rozdawać materiały informacyjne itp. Wszystkich chętnych do pomocy prosimy o kontakt na e-mail: j.zenevic@efhr.eu

Świętujmy WOLNOŚĆ wspólnie!

Program pochodu:

16:00  Zbiórka przy alei Gedymina (Gedimino pr.) – na placu Wolności (Nepriklausomybės aikštė) lub placu V. Kudirki (V. Kudirkos aikštė).

16:30 Z miejsc zbiórki podążymy w kierunku Akademii Muzyki i Teatru (Muzikos ir teatro akademija). Od Placu Niepodległości (Nepriklausomybės aikštė) do Akademii pójdziemy z Nomedą Marčėnaitė, a z placu V.Kudirki (V. Kudirkos aikštė) pochód poprowadzi Arnoldas Lukošius. W poszczególnych punktach alei Gedymina będą czekać na nas różne wydarzenia: spotkają nas zespoły Skyders, Amberlife, uszyjemy flagę Litwy, zatańczymy brejka, będziemy obserwować taniec współczesny, uderzymy w bębny afrykańskie etc. (Patrz – Mapa pochodu).

17:00 Otworzymy okna Akademii Muzyki i Teatru i zatańczymy razem z DJ Mark Splinterem, Tomem Boo, Swixem, Vaiperem Despotinem. Pochód zakończymy śpiewając hymn razem z maestro Vytautasem Juozapaitisem.

18:00 Zakończenie.

Mapa pochodu: http://www.facebook.com/#!/SveskimeLaisve?sk=app_190322544333196.

Więcej informacji: http://www.facebook.com/#!/SveskimeLaisve?sk=info.

EFHR na podstawie Šveskime laisvę!

571 KiB
1042 Downloads

7.8 MiB
664 Downloads

Powiązane artykuły

Oferta pracy w EFHR na stanowisku koordynatora/-ki projektów

Oferta pracy w EFHR na stanowisku koordynatora/-ki projektów

Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) jest organizacją pozarządową na Litwie działającą w zakresie ochrony i promowania…
Prezentacja kampanii EFHR „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i nazwisk” na obchodach dożynkowych w Solecznikach

Prezentacja kampanii EFHR „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i nazwisk” na obchodach dożynkowych w Solecznikach

17 września 2023 r. w parku miejskim w Solecznikach odbyły się tradycyjne dożynki. Dla południowo-wschodniego regionu…
Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) prezentuje kampanię społeczną pt. „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i nazwisk” na dożynkach w Rudziszkach

Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) prezentuje kampanię społeczną pt. „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i…

W niedzielę 10-go września 2023 roku w Rudziszkach odbyło się tradycyjne święto plonów. Dożynki w tym…