• 2013/07/30

Minął Jubileuszowy XXV Turystyczny Zlot Polaków na Litwie

Minął Jubileuszowy XXV Turystyczny Zlot Polaków na Litwie

IMG_1082W dniach 19-21 lipca w Bieliszkach (rej. Wileński) nad jeziorem Oświe (Asveja) odbył się Jubileuszowy XXV Turystyczny Zlot Polaków na Litwie.

Uczestnicy i goście XXV Turystycznego Zlotu Polaków na Litwiemieli okazję zapoznać się z pracą Europejskiej Fundacji Praw Człowieka (EFHR) przy stoisku której można było znaleźć bezpłatne materiały informacyjne – ulotki broszury na temat praw człowieka, Unii Europejskiej, możliwościach odbycia praktyk w EFHR oraz zabrać ze sobą liczne gadżety. Każdy potrzebujący pomocy prawnej miał możliwość otrzymania bezpłatnej porady prawnej, bądź umówienia się na spotkanie w siedzibie EFHR. Młodzież była szczególnie zainteresowana możliwością wolontariatu oraz praktyk w EFHR oraz była mile zaskoczona ilością materiału edukacyjnego, który przygotowała Fundacja: polską i litewską wersję edukacyjnej broszury Rady Europy pt.: “Prawa i wolności w praktyce” oraz „47 krajów i jedna organizacja… Rada Europy“.

W drugim dniu Zlotu każdy chętny mógłwziąć udział w konkursie wiedzy o prawa człowieka, którą przeprowadziła EFHR. Konkurs polegał na znalezienie odpowiedzi na pytania takie jak: co to jest mobbing, Rada Europy itp. Niemal każdy, który zapoznał się z materiałem edukacyjnym przy stanowisku Fundacji otrzymał symboliczną nagrodę. Natomiast główny prezent iPod shuffle 2GB, został wylosowany przez Vesta Baranovskaja. Gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagrody do siedziby EFHR (ul. Liepkalnio 103, Wilno). Nad przeprowadzeniem konkursu czuwali nowi praktykanci – Tomasz Jenkielewicz oraz Marek Siavris w EFHR, którzy godnie reprezentowali ją na Zlocie. Chociaż uroczystemu otwarciu Zlotu towarzyszyła pochmurna i deszczowa pogoda, jednak dzięki namiotowi EFHR nawet zła pogoda nie miała żadnego wpływu na przyjmowanie osób zainteresowanych. EFHR jest zadowolona z tak dużego zainteresowania uczestników Zlotu i dziękuje wszystkim za uczestnictwo w konkursie.

EFHR

Powiązane artykuły

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka – 75 lat Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka – 75 lat Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka

10 grudnia to Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, a jego tegoroczne obchody przypadają w 75. rocznicę uchwalenia…
Uroczysta gala z okazji zakończenia VI edycji projektu „Europejczycy, Polacy, Obywatele”

Uroczysta gala z okazji zakończenia VI edycji projektu „Europejczycy, Polacy, Obywatele”

W auli Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Wilnie w dniu 21 listopada odbyła się…
Weź udział w egzaminie i wygraj smartwatch!

Weź udział w egzaminie i wygraj smartwatch!

Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) serdecznie zaprasza uczniów klas 9-12 szkół polskich na Litwie do udziału…