• 2013/08/06

Minęły szkolenia z zakresu międzynarodowych praw człowieka

Minęły szkolenia z zakresu międzynarodowych praw człowieka

IMAG0365Zakończyły się tradycyjne bezpłatne szkolenia z zakresu międzynarodowych praw człowieka organizowane przez Europejską Fundację Praw Człowieka (EFHR) w języku angielskim. Szkolenia poprowadzili wybitni specjaliści prawa: dr Fernand de Varenness, dr Elżbieta Kuzborska oraz dr Łukasz Wardyn.

Podczas szkoleń 5-6 sierpnia uczestnicy pogłębiali swoją wiedzę  z zakresu  Międzynarodowego Systemu Praw Człowieka.  Poruszone zostały kluczowe tematy, jak orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, a także ochrona praw człowieka i praw mniejszości narodowych w praktyce.

Ponadto, uczestnicy szkoleń dowiedzieli się o działalności Europejskiej Fundacji Praw Człowieka i jej sukcesach.

Szkolenia te to kolejny sukces Fundacji. Cieszymy się niezmiernie z licznie przybyłych uczestników – prawie 70. Szkoleniami byli zainteresowani prawnicy, sędziowie i adwokaci oraz ich pomocnicy, pracownicy Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych. Potwierdza to potrzebę organizowania tego typu szkoleń. Szczególnie, że zgodnie z informacją przekazaną przez Ministerstwo Sprawiedliwości za okres 2004-2012 szkoleń na temat praw człowieka było zaledwie 27.

Wielu uczestników wraca na szkolenia organizowane przez Europejską Fundację Praw Człowieka już po raz kolejny. Szczególnie jesteśmy zadowoleni z przybycia studentów, pomimo okresu wakacyjnego: „Grzech by było nie skorzystać z takiej okazji” – powiedziała studentka prawa, która na szkolenia EFHR przyjechała aż z Kowna.

Po zakończeniu oficjalnej części szkolenia, uczestnicy chętnie zadawali pytania i rozwinęła się bardzo konstruktywna dyskusja.

Otrzymane od uczestników ankiety oceniające szkolenia były bardzo pozytywne. Dziękujemy także za komentarze, które pomogą nam udoskonalić naszą ofertę.

Wszyscy goście otrzymali podstawowy materiał z zakresu praw człowieka, m.in. broszury Rady Europy „Prawa i wolności w praktyce” oraz „47 krajów i jedna organizacja… Rada Europy” dostępne w wielu językach, w tym po polsku i litewsku, które Fundacja opracowała na zlecenie Rady Europy.

Jesteśmy wdzięczni Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie za udzielone wsparcie finansowe. „Kurierowi Wileńskiemu”, „Tygodnikowi Wileńszczyzny”, portalowi „L24”, radiu „Znad Wilii” oraz „Play Radio” oraz portalowi prawniczemu „Infolex” za objęcie naszych szkoleń patronatem medialnym .

Dziękujemy Uniwersytetowi Wileńskiemu, Michała Romera i Kazimierza Simonawicziusa za promowanie szkoleń wśród swoich studentów.

Dziękujemy także firmie Runmis za przygotowanie pysznego poczęstunku i za profesjonalną obsługę szkolenia.

Do spotkania na następnych szkoleniach!

EFHR

Powiązane artykuły

Odwołanie do Sądu Okręgowego w Wilnie – spór o znaki diakrytyczne w pisowni imion i nazwisk

Odwołanie do Sądu Okręgowego w Wilnie – spór o znaki diakrytyczne w pisowni imion i nazwisk

Sprawa prowadzona przez Europejską Fundację Praw Człowieka (EFHR) dotycząca zapisu imienia i nazwiska profesora Jarosława Wołkonowskiego…
Spór o znaki diakrytyczne w pisowni imion i nazwisk

Spór o znaki diakrytyczne w pisowni imion i nazwisk

W dniu 4 marca 2024 r. Sąd Rejonowy w Wilnie wydał orzeczenie w sprawie Pana Jarosława…
Ochrona mniejszości narodowych – prace nad zmianami legislacyjnymi

Ochrona mniejszości narodowych – prace nad zmianami legislacyjnymi

Sejm Republiki Litewskiej tuż przed końcem swojej kadencji zajmie się opracowaniem aktów prawnych dotyczących m.in. ochrony…