• 2014/10/22

Szkolenie dla nowych wolontariuszy EVS

Szkolenie dla nowych wolontariuszy EVS

2014-10-18 13.14.46W Bebrusu Dvaras, 15-18 października 2014r. odbył się „on-arrival training” dla nowych uczestników programu Wolontariatu Europejskiego na Litwie. W szkoleniu wzięło udział 20 osób z siedmiu krajów w tym dwie wolontariuszki z Europejskiej Fundacji Praw Człowieka (EFHR).

Wolontariat Europejski jest programem finansowanym z budżetu Komisji Europejskiej. Podczas projektu, który trwa maksymalnie 12 miesięcy uczestnicy mają szansę żyć i pracować w jednym z krajów uczestniczących w programie Erasmus +. Głównym celem Wolontariatu Europejskiego jest rozwój osobistych oraz profesjonalnych umiejętności uczestników.

Podczas szkolenia uczestnicy mieli okazję zapoznać się z tradycjami litewskimi oraz językiem. Podczas panelu przeprowadzonego przez reprezentanta Narodowej Agencji, uczestnicy dowiedzieli się o prawach i obowiązkach wolontariusza. Uczestnik z Rumunii stwierdził, że trening zmotywował go do dalszego działania i pomógł mu się zaadoptować na Litwie. Wszyscy uczestnicy spotkają się ponownie na tak zwanym „mind-arrival training” w kwietniu 2015 roku.

W szkoleniu oprócz wolontariuszy z EFHR wzieli także udział uczestnicy EVS z takich organizacji jak: Panevėžio jaunuolių dienos centras, Socialinis veiksmas, A.Lipniūno kultūros centras oraz A.C.Patria.

Wolontariat Europejski jest częścią Program Erasmus+ który, oferuje wsparcie finansowe dla instytucji i organizacji działających w obszarze edukacji i szkoleń, młodzieży oraz sportu w Europie. Odpowiadając na wyzwania nakreślone przez dokumenty strategiczne europejskiej polityki (przede wszystkim strategię Europa 2020), program ma się przyczyniać do rozwijania umiejętności jego uczestników oraz zwiększania ich szans na zatrudnienie, a także modernizacji systemów edukacji, szkoleń i wspierania młodzieży. Pisaliśmy o tym tutaj.

EU_flag_Erasmus__vect_POS

EFHR

135 KiB
184 Downloads

Powiązane artykuły

Czy na Litwie istnieje systemowe przyzwolenie na mowę nienawiści?

Czy na Litwie istnieje systemowe przyzwolenie na mowę nienawiści?

Internet stał się czymś więcej niż codziennym narzędziem informacji, pracy czy rozrywki. Mowa nienawiści również znalazła…
Poznajcie Dariusza Zagrodzkiego, członka naszego zespołu

Poznajcie Dariusza Zagrodzkiego, członka naszego zespołu

Dariusz Zagrodzki ukończył studia prawnicze z wyróżnieniem. Obecnie jest wykładowcą z zakresu prawa międzynarodowego publicznego, prawa…
Oświadczenie EFHR w sprawie pochopnej propozycji zamknięcia szkół rosyjskiej mniejszości narodowej na Litwie

Oświadczenie EFHR w sprawie pochopnej propozycji zamknięcia szkół rosyjskiej mniejszości narodowej na Litwie

EFHR jednoznacznie i zdecydowanie sprzeciwia się propozycji zamknięcia szkół rosyjskiej mniejszości narodowej Napięcia związane z rosyjskimi…