• 2014/12/11

Wielkie zainteresowanie egzaminem z wiedzy o społeczeństwie

Wielkie zainteresowanie egzaminem z wiedzy o społeczeństwie

ulotka_wos_2014_cropPierwsze dni grudnia dla uczniów biorących udział w realizowanym przez Europejską Fundację Praw Człowieka (EFHR) projekcie „Europejczycy, Polacy, Obywatele”  były dniami wzmożonej nauki. W wybranym dniu (3, 4 lub 5 grudnia) mogli oni przystąpić do egzaminu z wiedzy o społeczeństwie.

Przygotowane przez EFHR pytania dotyczyły 8 przerobionych tematów – samorząd, media masowe, gospodarka, transformacja, globalizacja, konflikty międzynarodowe, wykluczenie społeczne oraz prawo. Uczniowie zapoznawali się z materiałem słuchając audycji emitowanych co środę na falach radia „Znad Wilii” oraz czytając artykuły publikowane w piątkowych wydaniach gazety „Kurier Wileński”.

W tym roku do egzaminu przystąpiło aż 174 uczniów z 347 zarejestrowanych na platformie wos.efhr.eu. EFHR niezmiernie cieszy się z tak wielkiej aktywności uczniów. Dla porównania w ubiegłym roku zarejestrowało się 350 uczniów, a do egzaminu przystąpiło 123 z nich.

W tym roku wyniki z egzaminu zostaną ogłoszone 20 grudnia o 13 godz. podczas uroczystej gali kończącej projekt „Europejczycy, Polacy, Obywatele”. Dlatego też wszyscy uczniowie, którzy przystąpili do egzaminu i ich nauczyciele, zapraszani są tego dnia do siedziby EFHR (ul. Liepkalnio 103).

Osoby, które najlepiej zdały egzamin wygrają nagrody główne – laptop, aparat fotograficzny oraz tablet. Inni zostaną uhonorowani mniejszymi nagrodami. Uczniowie, którzy zdali egzamin (zebrali co najmniej 50 punktów z możliwych 100) otrzymają również dyplomy za uczestnictwo. Na gości imprezy czekać również będzie słodki poczęstunek i umilający atmosferę zespół muzyczny! Więcej informacji już wkrótce.

Na gali odbędzie się również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Prawa dziecka oczami dzieci”, do którego prace można nadsyłać do 18 grudnia. Więcej informacji znajduje się tutaj.

Do zobaczenia na gali!

EFHR

 

Powiązane artykuły

Oferta pracy w EFHR na stanowisku koordynatora/-ki projektów

Oferta pracy w EFHR na stanowisku koordynatora/-ki projektów

Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) jest organizacją pozarządową na Litwie działającą w zakresie ochrony i promowania…
Prezentacja kampanii EFHR „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i nazwisk” na obchodach dożynkowych w Solecznikach

Prezentacja kampanii EFHR „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i nazwisk” na obchodach dożynkowych w Solecznikach

17 września 2023 r. w parku miejskim w Solecznikach odbyły się tradycyjne dożynki. Dla południowo-wschodniego regionu…
Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) prezentuje kampanię społeczną pt. „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i nazwisk” na dożynkach w Rudziszkach

Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) prezentuje kampanię społeczną pt. „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i…

W niedzielę 10-go września 2023 roku w Rudziszkach odbyło się tradycyjne święto plonów. Dożynki w tym…