• 2015/06/05

Trzecia edycja akcji dobroczynnej EFHR dla polskich Domów Dziecka

Trzecia edycja akcji dobroczynnej EFHR dla polskich Domów Dziecka

IMAG052929 maja 2015 r. reprezentanci Europejskiej Fundacji Praw Człowieka (EFHR), przekazali dzieciom z domu dziecka w Podbrodziu prezenty zakupione dzięki wsparciu pieniężnym polonii belgijskiej.

EFHR serdecznie dziękuje polonii belgijskiej, w szczególności pracownikom Komisji Europejskiej, za solidarność z zamieszkałymi na Litwie rodakami i ponowne wsparcie finansowe akcji dobroczynnej w polskich domach dziecka na Wileńszczyźnie. W tym roku za zebraną kwotę, prawie 800 euro, mieliśmy możliwość zakupienia szczególnych, bo wymarzonych, prezentów wybranych samodzielnie przez podopiecznych domu dziecka w Podbrodziu. Wśród darów znalazły się m.in. zabawki, gry, wymarzone firmowe ubrania i obuwie, zestawy kosmetyków i wiele innych prezentów. Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że w ten sposób, wspólnie z polonią belgijską, mogliśmy spełnić życzenia dzieci w dniu ich święta – dnia dziecka.

Swoje wyrazy podziekowania za prezenty dzieci przedstawiły w formie własnoręcznie wykonanych laurek, kwiatów i rysunków, które można obejrzeć w galerii.

Pierwsza akcja pomocy polskim domom dziecka na Litwie pt. „Dzieci dzieciom“ przeprowadzona została w 2012 r. wspólnie z Centrum Kultury i Edukacji Polskiej „Plus“ w Brukseli, Szkolnym Punktem Konsultacyjnym im. Joachima Lelewela przy Ambasadzie RP w Brukseli, Fundacją Instytut Środkowo-Wschodni z Warszawy oraz przy pomocy wielu innych osób dobrej woli. Zebrane wtedy środki zostały wykorzystane m.in. na opłacenie wakacji dla dzieci, dokupienie brakujących sprzętów, remonty oraz inne potrzeby.

W 2014 r. odbyła się druga akcja w ramach, której EFHR wsparła domy dziecka w Solecznikach, Podbrodziu, Niemenczynie oraz na wileńskim Antokolu. Na ręce dyrekcji placówek zostały przekazane dary w postaci książek, publikacji edukacyjnych, gier planszowych, artykułów biurowych oraz słodyczy. Poprzez działania tego typu EFHR chce podkreślić wagę poszanowania praw dzieci, które są niezmiernie ważną częścią społeczeństwa oraz wymagają szczególnej troski i uwagi.

Przy okazji pragniemy również poinformować, że w lipcu rozpoczynamy kolejną inicjatywę polegającą na wysyłaniu wolontariuszy do polskich domów dziecka. Wszystkich zainteresowanych akcją, jak również odbyciem wolontariatu zapraszamy do zapoznania się z celami inicjatywy oraz wrażeniami osób, które taki wolontariat odbyły w ubiegłym roku. Więcej informacji można uzyskać drogą mailową: dom.dziecka@efhr.eu

EFHR

[Not a valid template]

Powiązane artykuły

Oferta pracy w EFHR na stanowisku koordynatora/-ki projektów

Oferta pracy w EFHR na stanowisku koordynatora/-ki projektów

Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) jest organizacją pozarządową na Litwie działającą w zakresie ochrony i promowania…
Prezentacja kampanii EFHR „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i nazwisk” na obchodach dożynkowych w Solecznikach

Prezentacja kampanii EFHR „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i nazwisk” na obchodach dożynkowych w Solecznikach

17 września 2023 r. w parku miejskim w Solecznikach odbyły się tradycyjne dożynki. Dla południowo-wschodniego regionu…
Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) prezentuje kampanię społeczną pt. „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i nazwisk” na dożynkach w Rudziszkach

Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) prezentuje kampanię społeczną pt. „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i…

W niedzielę 10-go września 2023 roku w Rudziszkach odbyło się tradycyjne święto plonów. Dożynki w tym…