• 2015/08/11

EFHR zachęca do wyjazdu na Duński Uniwersytet Ludowy

EFHR zachęca do wyjazdu na Duński Uniwersytet Ludowy

nmEuropejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) pragnie poinformować o możliwości ubiegania się o stypendium na jednym z Duńskich Uniwersytetów Ludowych. Jest to szczególny rodzaj szkoły, która zajmuje się tzw. nauką nieformalną dla osób dorosłych. Nauka ma na celu rozwijać pasje i zainteresowania studentów, a także przygotować ich do świadomego życia w społeczeństwie. Fundacja uważa, że dzięki uczestniczeniu w takim projekcie można poznać inną kulturę, nauczyć się języków obcych oraz cieszyć się z czasu spędzonego w zróżnicowanym, międzynarodowym środowisku. EFHR zachęca do udziału w tym projekcie, ponieważ przebywając wśród przedstawicieli różnych państw i narodowości otrzymuje się możliwość bezpośredniego kontaktu z nieznanymi dotąd kulturami, dzięki czemu można poznać realne problemy trapiące inne społeczności. Jest to także szansa do promocji swojej wspólnoty i związanych z nią obyczajami oraz do uświadamiania międzynarodowego środowiska w kwestiach związanych z własnym narodem. Wyjazd na stypendium umożliwia także wymianę doświadczeń między reprezentantami różnych kultur i daje możliwość wykorzystania ich w późniejszym czasie dla dobra swojej społeczności. Pobyt oferuje Nørgaards Højskole.

Nørgaards Højskole w Bjerringbro ma do zaproponowania trzy terminy zajęć – w semestrze jesiennym na 13 tygodni (13.09. – 12.12.2015), a w semestrze wiosennym na 21 tygodni (24.01 – 18.06.2016) lub na 16 tygodni (28.02 – 18.06.2016). Szkoła oferuje zajęcia z crossfit, muzyki, tańca, sztuki oraz fotografii, a także wiele zajęć dodatkowych, m.in. piłka nożna, język duński, angielska literatura czy joga. Koszty takiego wyjazdu to 40 euro tygodniowo plus 300 euro na wycieczkę do Berlina. Istnieje jednak możliwość ubiegania się o tzw. work scholarship, które obniża koszty całego pobytu do 300 euro, w zamian za dwutygodniową pracę w szkole (pomoc w kuchni, ogrodzie, przy sprzątaniu) przed rozpoczęciem lub po zakończeniu edukacji na uniwersytecie. Za dodatkowe 200 euro uczelnia oferuje wycieczkę do Norwegii. Szkoła zapewnia międzynarodowym studentom zakwaterowanie oraz wyżywienie, a także umożliwia korzystanie z wielu obiektów takich jak basen, boiska, korty tenisowe czy siłownia. Formularz zgłoszeniowy – patrz poniżej.

EFHR zachęca zainteresowane osoby w wieku 18-30 lat do zapoznania się z ofertą oraz wysłania wypełnionego formularza na podany w zgłoszeniu adres e-mail. Wierzymy, że jest to szansa na odkrycie i rozwój swoich pasji, a także na nawiązanie trwałych i wartościowych przyjaźni.

EFHR

273 KiB
338 Downloads

Powiązane artykuły

Odwołanie do Sądu Okręgowego w Wilnie – spór o znaki diakrytyczne w pisowni imion i nazwisk

Odwołanie do Sądu Okręgowego w Wilnie – spór o znaki diakrytyczne w pisowni imion i nazwisk

Sprawa prowadzona przez Europejską Fundację Praw Człowieka (EFHR) dotycząca zapisu imienia i nazwiska profesora Jarosława Wołkonowskiego…
Spór o znaki diakrytyczne w pisowni imion i nazwisk

Spór o znaki diakrytyczne w pisowni imion i nazwisk

W dniu 4 marca 2024 r. Sąd Rejonowy w Wilnie wydał orzeczenie w sprawie Pana Jarosława…
Ochrona mniejszości narodowych – prace nad zmianami legislacyjnymi

Ochrona mniejszości narodowych – prace nad zmianami legislacyjnymi

Sejm Republiki Litewskiej tuż przed końcem swojej kadencji zajmie się opracowaniem aktów prawnych dotyczących m.in. ochrony…