• 2015/08/13

Fundacja „Pamięć, Odpowiedzialność, Przyszłość” zaprasza do udziału w projekcie

Fundacja „Pamięć, Odpowiedzialność, Przyszłość” zaprasza do udziału w projekcie

EVZJuż niedługo rusza kolejny projekt o nazwie „Watch Out: Discrimination! Projects on exclusion then-and now” organizowany przez Fundację z Niemiec “Pamięć, Odpowiedzialność, Przyszłość” (Foundation EVZ – Erinnerung, Verantwortung und Zukunft). W ramach tego projektu Fundacja EVZ pragnie zacieśniać więzi między Niemcami, a innymi krajami Europy, w tym z Litwą. Program „Watch Out: Discrimination!” jest stworzony przede wszystkim z myślą o młodym pokoleniu, które dzięki uczestnictwu w tym przedsięwzięciu będzie mogło wzmocnić świadomość historyczną oraz pogłębić swoją wiedzę z zakresu praw człowieka.

Do projektu „Watch Out: Discrimination”, który odbędzie się w ramach programu Europeans for peace, zapraszane są szkoły oraz stowarzyszenia legalnie działąjące w szkole. W projekcie mogą wziąć udział osoby zgłoszone przez szkołę, w wieku od 12 do 21 roku życia, pochodzące z państw Środkowej, Wschodniej i Południowo-Wschodniej Europy, które, poprzez współpracę z innymi szkołami lub też instytucjami pozaszkolnymi, będą miały okazję wspólnymi siłami stworzyć projekt, odpowiadający określonej tematyce.

Uczestnicy, będą musieli stworzyć projekt opierający się na dwóch głównych założeniach: odniesieniu do historii, czyli jak ludzie w czasach II Wojny Światowej byli prześladowani i nieludzko traktowani oraz przedstawieniu współczesnej sytuacji dotyczącej dyskryminacji ludzi w różnych zakątkach świata.

Wszystkie nadesłane projekty będą oceniane przez specjalną komisję, która wybierze najlepsze prace. Eksperci będą brali pod uwagę m.in. orientację tematyczną, przekaz społeczny oraz rezultaty działalności.

Międzynarodowy projekt wspierany przez EVZ odbędzie się między lipcem 2016, a sierpniem 2017 roku. Wszystkie osoby zainteresowane proszone są o wysłanie zgłoszenia ws. uczestnictwa do 1 grudnia 2015 roku. Co ważne, Fundacja EVZ może pokryć część wydatków osób uczestniczących w projekcie, m.in. koszty materiałów niezbędnych do realizacji projektu, podróży oraz zakwaterowania.

Więcej na ten temat możecie znaleźć na stronie internetowej: http://www.stiftung-evz.de/ oraz http://www.stiftungevz.de/fileadmin/user_upload/EVZ_Uploads/Handlungsfelder/Handeln_fuer_Menschenrechte/Europeans_for_Peace/20150720_EFP_Information_application.pdf.

Gorąco zachęcamy!

EFHR

Powiązane artykuły

Czy na Litwie istnieje systemowe przyzwolenie na mowę nienawiści?

Czy na Litwie istnieje systemowe przyzwolenie na mowę nienawiści?

Internet stał się czymś więcej niż codziennym narzędziem informacji, pracy czy rozrywki. Mowa nienawiści również znalazła…
Poznajcie Dariusza Zagrodzkiego, członka naszego zespołu

Poznajcie Dariusza Zagrodzkiego, członka naszego zespołu

Dariusz Zagrodzki ukończył studia prawnicze z wyróżnieniem. Obecnie jest wykładowcą z zakresu prawa międzynarodowego publicznego, prawa…
Oświadczenie EFHR w sprawie pochopnej propozycji zamknięcia szkół rosyjskiej mniejszości narodowej na Litwie

Oświadczenie EFHR w sprawie pochopnej propozycji zamknięcia szkół rosyjskiej mniejszości narodowej na Litwie

EFHR jednoznacznie i zdecydowanie sprzeciwia się propozycji zamknięcia szkół rosyjskiej mniejszości narodowej Napięcia związane z rosyjskimi…