• 2016/02/09

Nowy praktykant w Europejskiej Fundacji Praw Człowieka

Nowy praktykant w Europejskiej Fundacji Praw Człowieka

KP_PrzemekPrzemysław Ogrodnik jest studentem V roku prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, szczególnie interesuje się prawem karnym oraz prawem administracyjnym. W lutym 2016 roku rozpoczął dwumiesięczny wolontariat w Europejskiej Fundacji Praw Człowieka w ramach programu Erasmus +.

Przemysław pochodzi z 200-tysięcznych Kielc położonych między Warszawą a Krakowem. Po skończonych studiach prawniczych zamierza wrócić do swojego rodzinnego miasta i tam rozpocząć pracę w zawodzie. W czasie studiów odbywał staż w Sądzie Okręgowym oraz w prywatnej kancelarii radcowskiej, dzięki temu zapoznał się ze szczegółami pracy prawnika.

Od wielu lat Przemysław podróżuje po krajach Europy Wschodniej, ze szczególnym uwzględnieniem byłych republik radzieckich. W roku akademickim 2014/15 pracował w Sekcji Praw Człowieka Studenckiej Poradni Prawnej Uniwersytetu Jagiellońskiego i występował jako pełnomocnik w postępowaniach związanych z nadaniem statusu uchodźcy. Na jej potrzeby w sposób komunikatywny opanował język rosyjski, co pozwoliło mu porozumiewać się z osobami z byłego Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich. Praktyki w Europejskiej Fundacji Praw Człowieka w Wilnie są dla niego szansą na pogłębienie wiedzy o tej części świata, a także umożliwią mu szczegółowe zapoznanie się z tematyką dotyczącą ochrony praw człowieka.

W czasie wolnym interesuje się piłką nożną, aktywnie w nią grając oraz kibicując lokalnemu klubowi Korona Kielce. Ponadto bardzo lubi słuchać muzyki popularnej.

                                                                                                                                    EFHR

Powiązane artykuły

Oferta pracy w EFHR na stanowisku koordynatora/-ki projektów

Oferta pracy w EFHR na stanowisku koordynatora/-ki projektów

Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) jest organizacją pozarządową na Litwie działającą w zakresie ochrony i promowania…
Prezentacja kampanii EFHR „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i nazwisk” na obchodach dożynkowych w Solecznikach

Prezentacja kampanii EFHR „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i nazwisk” na obchodach dożynkowych w Solecznikach

17 września 2023 r. w parku miejskim w Solecznikach odbyły się tradycyjne dożynki. Dla południowo-wschodniego regionu…
Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) prezentuje kampanię społeczną pt. „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i nazwisk” na dożynkach w Rudziszkach

Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) prezentuje kampanię społeczną pt. „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i…

W niedzielę 10-go września 2023 roku w Rudziszkach odbyło się tradycyjne święto plonów. Dożynki w tym…