• 2016/02/29

Kolejne szkolenie dla wolontariuszy EVS

Kolejne szkolenie dla wolontariuszy EVS

12442784_1108551685856172_1064476214_nW dniach 16-20 lutego odbyła się sesja szkoleniowa Wolontariatu Europejskiego, która miała miejsce w ośrodku Margio Krantas (hotel na obrzeżach Troków). W kursie udział wzięły Leah Nedahl i Aneta Maciejewska z Europejskiej Fundacji Praw Człowieka (EFHR) – uczestniczki projektu „Promuj różnorodność, promuj prawa człowieka” – jak również inni wolontariusze Wolontariatu Europejskiego na Litwie.

Na szkolenie, które było znakomitą okazją do spotkania znajomych z innych miast Litwy oraz zawarcia nowych znajomości, składały się zajęcia grupowe i świetna zabawa. Co więcej, podczas warsztatów przekazane zostały przydatne informacje oraz nowe pomysły, które dla wszystkich były motywacją i inspiracją.

Podczas pierwszego dnia wolontariusze poznawali się wzajemnie oraz dzielili informacjami i doświadczeniem na temat indywidualnych projektów oraz zalet uczestnictwa w Wolontariacie Europejskim. Podczas szkolenia wolontariusze brali udział w wyzwaniach grupowych i stworzyli małą konferencję na temat kultury litewskiej, a wieczorem relaksowali się w saunie. Ostatniego wieczoru grupa gotowała tradycyjne potrawy ze swoich krajów (ulubionymi daniami okazały się bezsprzecznie włoska pizza i gruzińskie chaczapuri).

Hotel, w którym odbyło się szkolenie jest doskonale położony, z niesamowitym widokiem na Jezioro Margis. Obiekt, wspaniali trenerzy, znakomita obsługa i miła atmosfera sprawiły, że pobyt był dla wszystkich przyjemny. Nasi wolontariusze informują nas, że już tęsknią za pysznym jedzeniem, dobrym towarzystwem i piękną scenerią!

Poza wolontariuszami z EFHR w warsztatach uczestniczyli wolontariusze Wolontariatu Europejskiego z organizacji takich jak: Pal. J.Matulaičio socialinis centras, “Lesė” CO, Tremtinių namai i innych.

Wolontariat Europejski to część programu Erasmus +, który oferuje wsparcie finansowe dla instytucji oraz organizacji, które zajmują się edukacją, szkoleniami, młodzieżą i sportem w Europie. Program stworzono w odpowiedzi na wyzwania stawiane w planach Unii Europejskiej, np. w strategii Europa 2020. Celem Wolontariatu jest wykształcenie umiejętności uczestników, zwiększenie ich zdolności do zatrudnienia, poprawienie systemu edukacji w całej Europie i wsparcie młodzieży. Wolontariat Europejski to okazja dla młodych ludzi w wieku od 18 do 30 lat, aby odbyć wolontariat trwający do 12 miesięcy w kraju z lub spoza Unii Europejskiej. Daje on wolontariuszom szansę przyczynić się do codziennej pracy organizacji w kraju, w którym odbywają wolontariat, pozytywnie wpłynąć na lokalne społeczności, rozwinąć swoje umiejętności i doświadczyć życia za granicą.

EFHR

erasmus_baner

Powiązane artykuły

Czy na Litwie istnieje systemowe przyzwolenie na mowę nienawiści?

Czy na Litwie istnieje systemowe przyzwolenie na mowę nienawiści?

Internet stał się czymś więcej niż codziennym narzędziem informacji, pracy czy rozrywki. Mowa nienawiści również znalazła…
Poznajcie Dariusza Zagrodzkiego, członka naszego zespołu

Poznajcie Dariusza Zagrodzkiego, członka naszego zespołu

Dariusz Zagrodzki ukończył studia prawnicze z wyróżnieniem. Obecnie jest wykładowcą z zakresu prawa międzynarodowego publicznego, prawa…
Oświadczenie EFHR w sprawie pochopnej propozycji zamknięcia szkół rosyjskiej mniejszości narodowej na Litwie

Oświadczenie EFHR w sprawie pochopnej propozycji zamknięcia szkół rosyjskiej mniejszości narodowej na Litwie

EFHR jednoznacznie i zdecydowanie sprzeciwia się propozycji zamknięcia szkół rosyjskiej mniejszości narodowej Napięcia związane z rosyjskimi…