• 2016/03/23

Zaproszenie do wysyłania abstraktów do CELA

Zaproszenie do wysyłania abstraktów do CELA

capture_6Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) chciałaby poinformować o nadchodzącej konferencji organizowanej przez Stowarzyszenie Wykładowców Edukacji Obywatelskiej (Civil Education Lecturers Association  – CELA). CELA prosi o wysyłanie abstraktów na Drugą Międzynarodową

Konferencję na temat Stanu Edukacji Obywatelskiej w Krajach Postradzieckich: Formalne i Nieformalne Praktyki Postępowania.

Głównym celem konferencji, która odbędzie się w dniach 20-21 maja w Tbilisi w Gruzji, jest zachęcenie dydaktyków, badaczy, decydentów, praktyków i innych zainteresowanych do poszerzenia swojej wiedzy na temat teorii edukacji obywatelskiej, polityki edukacyjnej, konceptualizacji pojęcia obywatelstwa i wartości obywatelskich w kontekście transformacji systemowych i rozwoju demokracji po rozpadzie Związku Radzieckiego.

Na konferencji poruszone zostaną następujące tematy: Mniejszości – integracja czy segmentacja, Edukacja obywatelska – tworzenie i implementacja polityki oraz Kultura obywatelska – świadomość, tożsamość, ich transformacje i trajektorie.

Wybrane przemówienia zostaną opublikowane jako część przebiegu konferencji. Konferencja i panele dyskusyjne będą prowadzone po angielsku, rosyjsku i gruzińsku.

EFHR zachęca osoby zainteresowane – szczególnie pedagogów, badaczy i doktorantów – do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. CELA jest szczególnie zainteresowane materiałami nadesłanymi z Europy Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej.

Aby kandydatura uczestnictwa została rozpatrzona, należy przesłać swoje CV oraz abstrakt (250-300 słów) w formacie programu MS Word (.doc) do 15 kwietnia 2016 na następujący adres email: info@cela.ge.

W tytule emaila proszę wpisać: “2016 CELA Conference.” Wiadomość może być nadesłana w języku rosyjskim, angielskim lub gruzińskim.

Po więcej szczegółów lub w celu nadesłania abstraktu, proszę odwiedzić stronę CELA. Po więcej informacji można skontaktować się z CELA poprzez adres email info@cela.ge.

Ostateczny termin nadsyłania propozycji mija 15 kwietnia 2016. Komitet CELA odpowiedzialny za ocenę

przesłanych materiałów powiadomi autorów o swojej decyzji do 25 kwietnia 2016.

EFHR

 capture_6

Powiązane artykuły

Uroczysta gala z okazji zakończenia VI edycji projektu „Europejczycy, Polacy, Obywatele”

Uroczysta gala z okazji zakończenia VI edycji projektu „Europejczycy, Polacy, Obywatele”

W auli Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Wilnie w dniu 21 listopada odbyła się…
Weź udział w egzaminie i wygraj smartwatch!

Weź udział w egzaminie i wygraj smartwatch!

Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) serdecznie zaprasza uczniów klas 9-12 szkół polskich na Litwie do udziału…
WOS 2023 Temat X – Globalizacja

WOS 2023 Temat X – Globalizacja

„Globalizacja to nie jedno zjawisko. To jest nazwa dynamicznej siły, a to, jak ta siła działa…