• 2016/03/22

Letnia Szkoła ECMI 2016

Letnia Szkoła ECMI 2016

ecmi_logoEuropejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) z przyjemnością informuje o tegorocznej edycji Letniej Szkoły organizowanej przez Europejskie Centrum ds. Mniejszości Narodowych (ECMI).

We współpracy z Ukraińskim Uniwersytetem Katolickim we Lwowie, szkoła letnia oferuje intensywny program szkoleniowy dotyczący kwestii mniejszości narodowych.

Ten jednotygodniowy kurs trwający od 29 sierpnia do 4 września 2016 roku pozwoli uzyskać dogłębną wiedzę dotyczącą kwestii mniejszościowych, a także dostarczy informacji na szereg różnych tematów – poczynając od historii praw miejszości narodowych i prawa międzynarodowego, aż po uczestnictwo polityczne oraz kwestie niedyskryminacji.

Intensywny, wielodyscyplinarny kurs szkoleniowy, jakim jest Letnia Szkoła ECMI, ma na celu przekazanie wnikliwej wiedzy i umiejętności, a także umożliwienie uczestnikom pełnego, opartego na wiedzy zrozumienia spraw dotyczących mniejszości narodowych w XXI wieku. Szkolenie poprowadzą eksperci z różnych dziedzin wiedzy oraz reprezentanci instytucji europejskich.

Kwestie mniejszościowe zostaną omówione z punktu widzenia politologii, prawa, teorii politycznej, socjologii polityki, historii oraz kulturoznawstwa. Poprzez rozważanie kluczowych tekstów podczas seminarium, uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z krytycznymi metodami analizy istotnymi dla dyskusji na temat mniejszości narodowych w Europie.

Cele kursu obejmują: umiejscowienie kwestii mniejszościowych w szerszym kontekście historii/polityki europejskiej oraz praktyki zarządzania europejskiego, umożliwienie zrozumienia, krytycznej analizy i oceny współczesnych dyskusji dotyczących mniejszości, a także promowanie politycznych i etycznych impilikacji wynikających z badań akademickich w tej dziedzinie.

Do udziału w szkoleniu ECMI wybierze do 35 studentów, absolwentów, pracowników naukowych, badaczy oraz ekspertów. Do aplikowania zachęca szczególnie osoby z zapleczem akademickim odnoszącym się do tematu szkolenia, pracowników organizacji pozarządowych oraz członków mediów.

W imieniu Europejskiej Fundacji Praw Człowieka, zachęcamy każdego zainteresowanego do zgłoszenia się i skorzystania z tej niebywałej szansy!

Aby otrzymać więcej szczegółów lub aplikować do programu szkoleniowego, prosimy o odwiedzenie strony internetowej ECMI. Zgłoszenia można wysyłać do 15 maja 2016 roku.

EFHR

Powiązane artykuły

Czy na Litwie istnieje systemowe przyzwolenie na mowę nienawiści?

Czy na Litwie istnieje systemowe przyzwolenie na mowę nienawiści?

Internet stał się czymś więcej niż codziennym narzędziem informacji, pracy czy rozrywki. Mowa nienawiści również znalazła…
Poznajcie Dariusza Zagrodzkiego, członka naszego zespołu

Poznajcie Dariusza Zagrodzkiego, członka naszego zespołu

Dariusz Zagrodzki ukończył studia prawnicze z wyróżnieniem. Obecnie jest wykładowcą z zakresu prawa międzynarodowego publicznego, prawa…
Oświadczenie EFHR w sprawie pochopnej propozycji zamknięcia szkół rosyjskiej mniejszości narodowej na Litwie

Oświadczenie EFHR w sprawie pochopnej propozycji zamknięcia szkół rosyjskiej mniejszości narodowej na Litwie

EFHR jednoznacznie i zdecydowanie sprzeciwia się propozycji zamknięcia szkół rosyjskiej mniejszości narodowej Napięcia związane z rosyjskimi…