• 2016/06/19

Wycieczka EFHR do Parku Europejskiego

Wycieczka EFHR do Parku Europejskiego

IMG_1150Pracownicy i wolontariusze biura Europejskiej Fundacji Praw Człowieka (EFHR) udali się w piątek, 10 czerwca 2016, na wycieczkę do Parku Europejskiego (Europos Parkas).

Naszym wolontariuszkom Europejskiego Wolontariatu Społecznego (EVS) – Anecie Maciejewskiej i Leah Nedahl – jak również nowym stażystkom – Gabrielė Račaitytė i Karinie Gędłek, wycieczka bardzo się podobała.

Popołudnie spędziliśmy, spacerując po liczącym 50 hektarów parku, który w 1989 roku został uznany przez francuski Narodowy Instytut Geografii za centralny punkt Europy.

Ten oddalony o zaledwie 17 kilometrów od Wilna park to tak naprawdę muzeum sztuki współczesnej na otwartym powietrzu. W jego zbiorach jest ponad 100 eksponatów pochodzących z 27 krajów – między innymi z Wielkiej Brytanii, Grecji, Finlandii, Polski, Wenezueli i Egiptu.

W Parku zobaczyliśmy LNK Infotree, będące znanym dziełem Gintarasa Karosasa. LNK Infotree to składający się z 3000 telewizorów, siedemsetmetrowy labirynt, który kształtem przypomina drzewo. W jego środku znajduje się pomnik Lenina. Instalacja, symbolizująca moc, z jaką telewizja może szerzyć propagandę, została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa jako największa na świecie konstrukcja z telewizorów.

To był naprawdę wspaniały dzień, podczas którego, na szczęście, dopisała nam pogoda.

Nie była to jednak pierwsza taka wyprawa pracowników biura EFHR. Do tej pory nasi pracownicy odwiedzili redakcje i drukarnie Kuriera Wileńskiego, aby lepiej zrozumieć, jak działają media, a także zwiedzili Sejm Republiki Litewskiej, byli na wyciecze po Samorządzie Miasta Wilna, odwiedzili Muzeum Pieniądza. Wszyscy nie możemy się już doczekać naszej kolejnej wspólnej wycieczki!

EFHR

erasmus_baner

Powiązane artykuły

Czy na Litwie istnieje systemowe przyzwolenie na mowę nienawiści?

Czy na Litwie istnieje systemowe przyzwolenie na mowę nienawiści?

Internet stał się czymś więcej niż codziennym narzędziem informacji, pracy czy rozrywki. Mowa nienawiści również znalazła…
Poznajcie Dariusza Zagrodzkiego, członka naszego zespołu

Poznajcie Dariusza Zagrodzkiego, członka naszego zespołu

Dariusz Zagrodzki ukończył studia prawnicze z wyróżnieniem. Obecnie jest wykładowcą z zakresu prawa międzynarodowego publicznego, prawa…
Oświadczenie EFHR w sprawie pochopnej propozycji zamknięcia szkół rosyjskiej mniejszości narodowej na Litwie

Oświadczenie EFHR w sprawie pochopnej propozycji zamknięcia szkół rosyjskiej mniejszości narodowej na Litwie

EFHR jednoznacznie i zdecydowanie sprzeciwia się propozycji zamknięcia szkół rosyjskiej mniejszości narodowej Napięcia związane z rosyjskimi…