• 2016/09/19

EFHR zaprasza na nieodpłatne szkolenia „Wolność wyrażania opinii: realizacja i ograniczenia”

EFHR zaprasza na nieodpłatne szkolenia „Wolność wyrażania opinii: realizacja i ograniczenia”

mokymai-29-09-2016-programaEuropejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) już od pięciu lat udzielająca nieodpłatnej pomocy prawnej w sprawach naruszenia praw człowieka, w dniu 29 września zaprasza na bezpłatne szkolenia pt. „Wolność wyrażania opinii: realizacja i ograniczenia”. Będzie to druga część szkoleń – o pierwszej, czerwcowej części, poświęconej stosowaniu prawa międzynarodowego oraz prawa Unii Europejskiej w sprawach o dyskryminację na Litwie, można przeczytać tutaj oraz tutaj.

10819498_844569868898021_1157372925_o-2Szkolenia poprowadzi pracująca od 9 lat w zawodzie adwokat Ewelina Davidavičiūtė, która zebrała ogromne doświadczenie w sporach sądowych w rożnych dziedzinach prawa. Adwokat od trzech lat prowadzi również szkolenia i warsztaty dla studentów i osób zawodowo pracujących z prawem, w trakcie których dzieli się ze słuchaczami nie tylko wiedzą teoretyczną ale i praktyką.

Bloki tematyczne szkoleń:
1. Wolność wyrażania opinii – co to?
2. Podstawy ograniczenia wolności wyrażania opinii.
3. Realizacja wolności wyrażania opinii i jej ograniczenia w praktyce Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.
4. Realizacja wolności wyrażania opinii i jej ograniczenia w praktyce sądowej na Litwie.

Szkolenia skierowane są do wszystkich zainteresowanych tematyką praw człowieka. Zapraszamy prawników, adwokatów, prokuratorów, pracowników organizacji pozarządowych, studentów i wszystkich chętnych. Każdy z uczestników otrzyma certyfikat potwierdzający uczestnictwo. Szkolenia prowadzone będą w języku angielskim i litewskim.

Szkolenia odbędą się w audytorium 15 (II piętro) na Uniwersytecie Kazimiera Simonavičiusa (Kazimiero Simonavičiaus universitetas) przy ul. J. Basanavičiaus 29A, w Wilnie. Początek szkoleń o godz. 9, zakończenie o godz. 16.

logoUniwersytet Kazimiera Simonavičiusa (KSU) – młody i najprężniej w kraju rozwijający się uniwersytet, wyróżniający się zorientowanymi na studenta, odpowiadającymi współczesnym tendencjom i perspektywom kierunkami studiów. Uniwersytet posiada dwie filie – w Wilnie i w Kłajpedzie. Filia KSU w Kłajpedzie jako jedyna placówka na terenie zachodniej Litwy proponuje studia prawnicze.

Na Wydziale Prawa KSU prowadzone są studia pierwszego stopnia: Międzynarodowe Prawo Biznesu, jednolite studia na kierunku prawa, magisterskie (LLM) Prawo Handlu Międzynarodowego i Biznesu, oraz Prawo Unii Europejskiej w zakresie wyzwań globalnych.

Rejestracja jest otwarta do 28 września. Na zgłoszenia czekamy pod adresem mailowym szkolenia@efhr.eu lub poprzez wypełnienie formularza. Ilość miejsc jest ograniczona. Więcej informacji dostępnych jest pod numerem telefonu: +370 691 50 822.

Zapraszamy serdecznie!

EFHR

214 KiB
378 Downloads

Powiązane artykuły

Czy na Litwie istnieje systemowe przyzwolenie na mowę nienawiści?

Czy na Litwie istnieje systemowe przyzwolenie na mowę nienawiści?

Internet stał się czymś więcej niż codziennym narzędziem informacji, pracy czy rozrywki. Mowa nienawiści również znalazła…
Poznajcie Dariusza Zagrodzkiego, członka naszego zespołu

Poznajcie Dariusza Zagrodzkiego, członka naszego zespołu

Dariusz Zagrodzki ukończył studia prawnicze z wyróżnieniem. Obecnie jest wykładowcą z zakresu prawa międzynarodowego publicznego, prawa…
Oświadczenie EFHR w sprawie pochopnej propozycji zamknięcia szkół rosyjskiej mniejszości narodowej na Litwie

Oświadczenie EFHR w sprawie pochopnej propozycji zamknięcia szkół rosyjskiej mniejszości narodowej na Litwie

EFHR jednoznacznie i zdecydowanie sprzeciwia się propozycji zamknięcia szkół rosyjskiej mniejszości narodowej Napięcia związane z rosyjskimi…