• 2016/11/15

EFHR rozpoczyna IV edycję projektu „Europejczycy, Polacy, Obywatele”!

EFHR rozpoczyna IV edycję projektu „Europejczycy, Polacy, Obywatele”!

wos_banerEuropejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) serdecznie zaprasza nauczycieli i uczniów klas 9-12 szkół polskich na Litwie do udziału w IV edycji edukacyjnego projektu Europejczycy, Polacy, Obywatele“, który ma na celu wdrożenie nowoczesnego programu nauczania przedmiotu „wiedza o społeczeństwie” w języku polskim. Głównym celem fundacji jest pogłębienie, wśród młodzieży polskiej na Litwie, świadomości obywatelskiej i praw przysługujących mniejszościom narodowym.

Czeka na Was czterotygodniowy cykl  audycji radiowych emitowanych na falach radia „Znad Wiliiw środy o godz. 16:15 oraz artykułów prezentowanych w piątkowym wydaniu gazety „Kurier Wileński“ Będziecie, więc mieli możliwość pogłębienia wiedzy z zakresu czterech zagadnień poruszanych na przedmiocie wiedza o społeczeństwie.

Wspólnie opracujemy następujące tematy:

  1. Aktywność obywatelska (16.11 – audycja, 18.11 – artykuł)
  2. Globalizacja (23.11 – audycja, 25.11 – artykuł)
  3. Transformacja ustrojowa (30.11 – audycja.02.12 – artykuł)
  4. Media (07.12 – audycja, 09.12 – artykuł)

Pierwsza audycja radiowa do tematu „Aktywność obywatelska” zostanie wyemitowana w środę 16 listopada o godz. 16:15 na falach radia „Znad Wilii”, a artykuł opublikowany w gazecie „Kurier Wileński” – w piątek 18 listopada. 

Uczniów zapraszamy do rejestrowania się na platformie projektu wos.efhr.eu, wskazując szkołę i nauczyciela. Na platformie projektu zamieszczone zostaną również m.in. podręcznik z wiedzy o społeczeństwie, artykuły oraz nagrania audycji, a także pytania konkursowe, w których co tydzień do wygrania – dwa bilety do kina na dowolnie wybrany film. Pytanie będzie także zamieszczone pod tekstem artykułu w gazecie, w każdy piątek. Natomiast odpowiedzi należy nadsyłać do środy, następnego tygodnia.

Po wyemitoulotka-wos-2016waniu wszystkich audycji i publikacji artykułów, w dniach 12 i 13 grudnia, odbędzie się egzamin online, sprawdzający zdobytą wiedzę z zakresu tematów jakie były omawiane. Będzie zawierał zarówno pytania testowe, jak również kilka pytań otwartych. Odpowiedź na większość z nich znajdziecie w naszych artykułach oraz audycjach radiowych.

Uczniów i nauczycieli zachęcamy również do sięgania po przygotowany przez EFHR razem z Fundacją Nowoczesna Polska, a w 2013 r. samodzielnie zaktualizowany przez EFHR, podręcznik „Polacy, Europejczycy, Obywatele”, który jest świetnym źródłem wiedzy nie tylko przygotowując się do egzaminu w ramach projektu, ale też w codziennej nauce.

Wszystkim uczniom, którzy wezmą udział w projekcie i przystąpią do egzaminu oraz ich nauczycielom wręczone zostaną dyplomy potwierdzające uczestnictwo. Dla trzech osób, które wykażą się najlepszą wiedzą zaplanowane są atrakcyjne nagrody: I miejsce – Camera GoPro, II miejce – tablet, III miejsce – ebook reader, dla wyróżnionej osoby -smartwatch.

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości, prosimy o kontakt pod numerem +370 691 50 822 lub droga mailową: wos@efhr.eu.

EFHR

 

194 KiB
343 Downloads

Powiązane artykuły

Ochrona mniejszości narodowych – prace nad zmianami legislacyjnymi

Ochrona mniejszości narodowych – prace nad zmianami legislacyjnymi

Sejm Republiki Litewskiej tuż przed końcem swojej kadencji zajmie się opracowaniem aktów prawnych dotyczących m.in. ochrony…
Stanowisko Europejskiej Fundacji Praw Człowieka w sprawie niepewnej przyszłości szkół dla mniejszości narodowych na Litwie

Stanowisko Europejskiej Fundacji Praw Człowieka w sprawie niepewnej przyszłości szkół dla mniejszości narodowych na Litwie

Ministerstwo Oświaty, Nauki i Sportu po raz kolejny wypowiada się w sprawie szkół mniejszości narodowych. Ministerstwo…
Czy na Litwie istnieje systemowe przyzwolenie na mowę nienawiści?

Czy na Litwie istnieje systemowe przyzwolenie na mowę nienawiści?

Internet stał się czymś więcej niż codziennym narzędziem informacji, pracy czy rozrywki. Mowa nienawiści również znalazła…