• 2016/11/15

EFHR rozpoczyna IV edycję projektu „Europejczycy, Polacy, Obywatele”!

EFHR rozpoczyna IV edycję projektu „Europejczycy, Polacy, Obywatele”!

wos_banerEuropejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) serdecznie zaprasza nauczycieli i uczniów klas 9-12 szkół polskich na Litwie do udziału w IV edycji edukacyjnego projektu Europejczycy, Polacy, Obywatele“, który ma na celu wdrożenie nowoczesnego programu nauczania przedmiotu „wiedza o społeczeństwie” w języku polskim. Głównym celem fundacji jest pogłębienie, wśród młodzieży polskiej na Litwie, świadomości obywatelskiej i praw przysługujących mniejszościom narodowym.

Czeka na Was czterotygodniowy cykl  audycji radiowych emitowanych na falach radia „Znad Wiliiw środy o godz. 16:15 oraz artykułów prezentowanych w piątkowym wydaniu gazety „Kurier Wileński“ Będziecie, więc mieli możliwość pogłębienia wiedzy z zakresu czterech zagadnień poruszanych na przedmiocie wiedza o społeczeństwie.

Wspólnie opracujemy następujące tematy:

  1. Aktywność obywatelska (16.11 – audycja, 18.11 – artykuł)
  2. Globalizacja (23.11 – audycja, 25.11 – artykuł)
  3. Transformacja ustrojowa (30.11 – audycja.02.12 – artykuł)
  4. Media (07.12 – audycja, 09.12 – artykuł)

Pierwsza audycja radiowa do tematu „Aktywność obywatelska” zostanie wyemitowana w środę 16 listopada o godz. 16:15 na falach radia „Znad Wilii”, a artykuł opublikowany w gazecie „Kurier Wileński” – w piątek 18 listopada. 

Uczniów zapraszamy do rejestrowania się na platformie projektu wos.efhr.eu, wskazując szkołę i nauczyciela. Na platformie projektu zamieszczone zostaną również m.in. podręcznik z wiedzy o społeczeństwie, artykuły oraz nagrania audycji, a także pytania konkursowe, w których co tydzień do wygrania – dwa bilety do kina na dowolnie wybrany film. Pytanie będzie także zamieszczone pod tekstem artykułu w gazecie, w każdy piątek. Natomiast odpowiedzi należy nadsyłać do środy, następnego tygodnia.

Po wyemitoulotka-wos-2016waniu wszystkich audycji i publikacji artykułów, w dniach 12 i 13 grudnia, odbędzie się egzamin online, sprawdzający zdobytą wiedzę z zakresu tematów jakie były omawiane. Będzie zawierał zarówno pytania testowe, jak również kilka pytań otwartych. Odpowiedź na większość z nich znajdziecie w naszych artykułach oraz audycjach radiowych.

Uczniów i nauczycieli zachęcamy również do sięgania po przygotowany przez EFHR razem z Fundacją Nowoczesna Polska, a w 2013 r. samodzielnie zaktualizowany przez EFHR, podręcznik „Polacy, Europejczycy, Obywatele”, który jest świetnym źródłem wiedzy nie tylko przygotowując się do egzaminu w ramach projektu, ale też w codziennej nauce.

Wszystkim uczniom, którzy wezmą udział w projekcie i przystąpią do egzaminu oraz ich nauczycielom wręczone zostaną dyplomy potwierdzające uczestnictwo. Dla trzech osób, które wykażą się najlepszą wiedzą zaplanowane są atrakcyjne nagrody: I miejsce – Camera GoPro, II miejce – tablet, III miejsce – ebook reader, dla wyróżnionej osoby -smartwatch.

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości, prosimy o kontakt pod numerem +370 691 50 822 lub droga mailową: wos@efhr.eu.

EFHR

 

194 KiB
333 Downloads

Powiązane artykuły

Oferta pracy w EFHR na stanowisku koordynatora/-ki projektów

Oferta pracy w EFHR na stanowisku koordynatora/-ki projektów

Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) jest organizacją pozarządową na Litwie działającą w zakresie ochrony i promowania…
Prezentacja kampanii EFHR „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i nazwisk” na obchodach dożynkowych w Solecznikach

Prezentacja kampanii EFHR „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i nazwisk” na obchodach dożynkowych w Solecznikach

17 września 2023 r. w parku miejskim w Solecznikach odbyły się tradycyjne dożynki. Dla południowo-wschodniego regionu…
Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) prezentuje kampanię społeczną pt. „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i nazwisk” na dożynkach w Rudziszkach

Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) prezentuje kampanię społeczną pt. „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i…

W niedzielę 10-go września 2023 roku w Rudziszkach odbyło się tradycyjne święto plonów. Dożynki w tym…