• 2016/11/11

Joanna nowym wolontariuszem z Polski

Joanna nowym wolontariuszem z Polski

img_6660Joanna Andrecka jest studentką trzeciego roku prawa na Uniwersytecie Łódzkim w Polsce. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Wileńskim, w ramach półrocznej wymiany, organizowanej przez program Erasmus.

W toku dotychczasowej nauki Joanna miała okazję zapoznać się z szerokim spektrum dziedzin prawniczych, jakie kryje pod sobą ten kierunek. Jednak ta studentka,  szczególne zainteresowanie pokłada w gałęzi  prawa cywilnego, prawie patentowym, ochronie własności intelektualnej i przemysłowej oraz mediacjach. Ponadto od niedawna jej uwaga skupiona jest na Prawach Człowieka w Unii Europejskiej. Jednym z przedmiotów jakich się uczy w Wilnie na wydziale prawa to Human Rights in Europe, zajęcia te są dla niej niebywale interesujące i pozwoliły zauważyć wiele kwestii i problemów jakie niesie za sobą łamanie praw człowieka, tak niestety częste w dzisiejszym świecie. Joanna doskonale organizuje swój czas więc, udało jej się wygospodarować wolne dni, w których może skupić się na pracy w EFHR i ma nadzieje, że będzie mogła nie tylko propagować działalność fundacji, ale również przyczynić się do realnej pomocy wobec konkretnych osób w tym należących do mniejszości.

Zagadnienia z zakresu prawa to nie jedyne jej zainteresowania. Swój wolny czas poświęca również na inne pasje. Od wielu lat jest wielką fanką kina, regularnie zgłębia swoją wiedzę w zakresie filmu, uczestniczy w festiwalach filmowych, śledzi wszelkie wydarzenia filmowo- kulturalne i pisze recenzje filmowe. Ponadto fascynują ją podróże, już od najmłodszych lat zwiedzała różne, nawet te najbardziej egzotyczne, zakątki świata. img_6543Podczas takich wyjazdów, zawsze starała się poznać kulturę tego miejsca i dotrzeć do prawdy, jaką kryją w sobie ludzie, mieszkający w tym regionie. Wiązało się to często z podróżowaniem w trudnych,  a już na pewno nie luksusowych, warunkach. Natomiast takie doświadczenia dały jej nowe spojrzenie na świat, nauczyły pokory i szacunku do drugiego człowieka, co właśnie teraz może wykorzystać w swojej działalności w EFHR.

EFHR

Powiązane artykuły

Odwołanie do Sądu Okręgowego w Wilnie – spór o znaki diakrytyczne w pisowni imion i nazwisk

Odwołanie do Sądu Okręgowego w Wilnie – spór o znaki diakrytyczne w pisowni imion i nazwisk

Sprawa prowadzona przez Europejską Fundację Praw Człowieka (EFHR) dotycząca zapisu imienia i nazwiska profesora Jarosława Wołkonowskiego…
Spór o znaki diakrytyczne w pisowni imion i nazwisk

Spór o znaki diakrytyczne w pisowni imion i nazwisk

W dniu 4 marca 2024 r. Sąd Rejonowy w Wilnie wydał orzeczenie w sprawie Pana Jarosława…
Ochrona mniejszości narodowych – prace nad zmianami legislacyjnymi

Ochrona mniejszości narodowych – prace nad zmianami legislacyjnymi

Sejm Republiki Litewskiej tuż przed końcem swojej kadencji zajmie się opracowaniem aktów prawnych dotyczących m.in. ochrony…