• 2016/11/11

Joanna nowym wolontariuszem z Polski

Joanna nowym wolontariuszem z Polski

img_6660Joanna Andrecka jest studentką trzeciego roku prawa na Uniwersytecie Łódzkim w Polsce. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Wileńskim, w ramach półrocznej wymiany, organizowanej przez program Erasmus.

W toku dotychczasowej nauki Joanna miała okazję zapoznać się z szerokim spektrum dziedzin prawniczych, jakie kryje pod sobą ten kierunek. Jednak ta studentka,  szczególne zainteresowanie pokłada w gałęzi  prawa cywilnego, prawie patentowym, ochronie własności intelektualnej i przemysłowej oraz mediacjach. Ponadto od niedawna jej uwaga skupiona jest na Prawach Człowieka w Unii Europejskiej. Jednym z przedmiotów jakich się uczy w Wilnie na wydziale prawa to Human Rights in Europe, zajęcia te są dla niej niebywale interesujące i pozwoliły zauważyć wiele kwestii i problemów jakie niesie za sobą łamanie praw człowieka, tak niestety częste w dzisiejszym świecie. Joanna doskonale organizuje swój czas więc, udało jej się wygospodarować wolne dni, w których może skupić się na pracy w EFHR i ma nadzieje, że będzie mogła nie tylko propagować działalność fundacji, ale również przyczynić się do realnej pomocy wobec konkretnych osób w tym należących do mniejszości.

Zagadnienia z zakresu prawa to nie jedyne jej zainteresowania. Swój wolny czas poświęca również na inne pasje. Od wielu lat jest wielką fanką kina, regularnie zgłębia swoją wiedzę w zakresie filmu, uczestniczy w festiwalach filmowych, śledzi wszelkie wydarzenia filmowo- kulturalne i pisze recenzje filmowe. Ponadto fascynują ją podróże, już od najmłodszych lat zwiedzała różne, nawet te najbardziej egzotyczne, zakątki świata. img_6543Podczas takich wyjazdów, zawsze starała się poznać kulturę tego miejsca i dotrzeć do prawdy, jaką kryją w sobie ludzie, mieszkający w tym regionie. Wiązało się to często z podróżowaniem w trudnych,  a już na pewno nie luksusowych, warunkach. Natomiast takie doświadczenia dały jej nowe spojrzenie na świat, nauczyły pokory i szacunku do drugiego człowieka, co właśnie teraz może wykorzystać w swojej działalności w EFHR.

EFHR

Powiązane artykuły

Uroczysta gala z okazji zakończenia VI edycji projektu „Europejczycy, Polacy, Obywatele”

Uroczysta gala z okazji zakończenia VI edycji projektu „Europejczycy, Polacy, Obywatele”

W auli Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Wilnie w dniu 21 listopada odbyła się…
Weź udział w egzaminie i wygraj smartwatch!

Weź udział w egzaminie i wygraj smartwatch!

Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) serdecznie zaprasza uczniów klas 9-12 szkół polskich na Litwie do udziału…
Szkolenie dla nauczycieli w ramach VI edycji projektu „Europejczycy, Polacy, Obywatele”

Szkolenie dla nauczycieli w ramach VI edycji projektu „Europejczycy, Polacy, Obywatele”

Dnia 8 listopada 2023 roku, w auli szkoły na Lipówce w Wilnie przy ul. Liepkalnio 18,…