• 2017/04/13

Kontynuacja współpracy EFHR z UNITED

Kontynuacja współpracy EFHR z UNITED

W dniach 7-12 kwietnia 2017 roku, w małym miasteczku Melnik, który jest 30 km od stolicy Pragi w Czechach, odbyła się kolejna konferencja organizowana przez sieć UNITED pod tytułem: „Rewind Radicalisation – building up strategies against extemism”. Przedstawicielem Europejskiej Fundacji Praw Człowieka (EFHR) był Leszek Jankowski, który miał okazję przedstawić proces radykalizacji na Litwie.

Jeden z największych problemów w Europie jest radykalizacja. Głównym celem było spotkanie się oraz sformułowanie wspólnej odpowiedzi na pytanie, czym naprawdę jest radykalizacja, jak z nią walczyć i sprzeciwiać się jej. Uczestniczy mieli okazję wziąć udział w debatach pod tytułem „czy Europa jest radykalna”. Najważniejszą częścią konferencji było szukanie omówienie procesu deradykalizacji poprzez media, edukację, i inne sposoby, które były przedstawione w ostatni dzień resumując konferencję.

Ważnym aspektem tych konferencji jest także sam fakt spotkania się przedstawicieli różnych państw, gdzie po zapoznaniu się i wspólnych dyskusjach dochodzi często do rozpoczęcia istotnej i owocnej współpracy pomiędzy organizacjami NGO z różnych krajów.

UNITED jest największą pan-Europejską antyrasistowską siecią. Dwa razy do roku, jesienią i na wiosnę, organizowane są przez nią konferencje gdzie antyrasistowscy aktywiści z całej Europy, entuzjaści ochrony praw człowieka, spotykają się by omówić nowe skuteczne formy i metody walki z rasizmem i dyskryminacją.

Powiązane artykuły

Oferta pracy w EFHR na stanowisku koordynatora/-ki projektów

Oferta pracy w EFHR na stanowisku koordynatora/-ki projektów

Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) jest organizacją pozarządową na Litwie działającą w zakresie ochrony i promowania…
Prezentacja kampanii EFHR „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i nazwisk” na obchodach dożynkowych w Solecznikach

Prezentacja kampanii EFHR „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i nazwisk” na obchodach dożynkowych w Solecznikach

17 września 2023 r. w parku miejskim w Solecznikach odbyły się tradycyjne dożynki. Dla południowo-wschodniego regionu…
Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) prezentuje kampanię społeczną pt. „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i nazwisk” na dożynkach w Rudziszkach

Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) prezentuje kampanię społeczną pt. „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i…

W niedzielę 10-go września 2023 roku w Rudziszkach odbyło się tradycyjne święto plonów. Dożynki w tym…