• 2017/09/21

Wolontariuszka z Włoch

Wolontariuszka z Włoch

Rosalia Chiara Antonucci pochodzi z Włoch, gdzie studiuje prawo na Uniwersytecie w Salento (Università del Salento). Od zawsze wykazywała zainteresowanie sprawami międzynarodowymi. Podczas studiów starała się rozwijać swoje zainteresowania poprzez min. udział w programie Erasmus. Chiara w ramach programu spędziła semestr na Uniwersytecie Arystotelesa wˇSalonikach w Grecji, studiując międzynarodowe prawo inwestycyjne oraz prawa mniejszości narodowych. Uczestniczyła również w wolontariacie w obozie dla uchodźców wˇIdomenii.

Chiara jest osobą pozytywnie nastawioną do życia oraz ciekawą świata. To osoba o wielu pasjach, począwszy od podróży przez naukę nowych języków (obecnie włada językiem angielskim, francuskim oraz zna podstawy języka greckiego) aż po poznawanie obyczajów różnych krajów na świecie. Uwielbia zawierać nowe znajomości a także wymieniaćˇsię opiniami na różne tematy jak i dzielić się swoimi doświadczeniami z ludźmi z innych krajów.

Jednak jej ulubionym zajęciem jest czytanie powieści rosyjskich oraz słuchanie rockowej muzyki. Jak przystało na rodowitą włoszkę świetnie gotuje oraz czerpie wielką przyjemność zˇdobrego jedzenia. Czas wolny najczęściej spędza na świeżym powietrzu, bawiąc się ze swoim psem, chodząc na spacery lub jeżdżąc na rowerze.

Chiara zdecydowała się na udział w 2 miesięcznym stażu w Europejskiej Fundacji Praw Człowieka (EFHR) aby zdobyć cenne doświadczenie.  Ponadto wolontariat, tworzy doskonałą podstawę dla jej przyszłej kariery w dziedzinie praw człowieka.

EFHR

Powiązane artykuły

Oferta pracy w EFHR na stanowisku koordynatora/-ki projektów

Oferta pracy w EFHR na stanowisku koordynatora/-ki projektów

Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) jest organizacją pozarządową na Litwie działającą w zakresie ochrony i promowania…
Prezentacja kampanii EFHR „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i nazwisk” na obchodach dożynkowych w Solecznikach

Prezentacja kampanii EFHR „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i nazwisk” na obchodach dożynkowych w Solecznikach

17 września 2023 r. w parku miejskim w Solecznikach odbyły się tradycyjne dożynki. Dla południowo-wschodniego regionu…
Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) prezentuje kampanię społeczną pt. „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i nazwisk” na dożynkach w Rudziszkach

Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) prezentuje kampanię społeczną pt. „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i…

W niedzielę 10-go września 2023 roku w Rudziszkach odbyło się tradycyjne święto plonów. Dożynki w tym…