• 2013/07/15

EFHR na Międzynarodowym Festiwalu Tańca Współczesnego

EFHR na Międzynarodowym Festiwalu Tańca Współczesnego

DSCF27326 lipca br. w Solecznikach odbył się I Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego. W związku z tym Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) zorganizowała wyjazd do Solecznickiego parku miejskiego, aby uczcić to święto oraz zapoznać ludność Solecznik ze swą działalnością. Namiot Fundacji przyciągnął mnóstwo  zainteresowanych osób, wśród których byli zarówno mieszkańcy miasteczka jak i goście biorący udział w imprezie.

EFHR jak zawsze bezpłatnie udostępniła materiały informacyjne (broszury, ulotki, gadżety, itd.), które natychmiast wzbudziły duże zainteresowanie wśród przechodniów. Chętni mieli możliwość skonsultowania się z prawnikami Fundacji.

Stoiskiem Fundacji zainteresowało się również kilku gości z zagranicy, w wyniku czego wywiązała się dyskusja o działalności EFHR oraz prawach człowieka na Litwie i w Europie. Pracownicy Fundacji opowiedzieli o działalności EFHR, formach pomocy, wygranych sprawach, a także o współpracy z innymi organizacjami w zakresie praw człowieka. Goście mieli możliwość porównać działalność EFHR z podobnymi organizacjami działającymi w zakresie praw człowieka w swych krajach.

Wszystkich obecnych EFHR zachęcała do zainteresowania się prawami, wynikającymi z bycia członkiem UE, prawami człowieka oraz działalnością Fundacji w tych dziedzinach na stronie Fundacji www.efhr.eu , gdzie jest dostępne sporo cennych informacji zarówno o prawach człowieka jak też o strukturze UE oraz jej instytucjach. Najbardziej zainteresowaną grupą była młodzież.

EFHR cieszy się zainteresowaniem mieszkańców miasta oraz aktywnością gości imprezy.

EFHR

Powiązane artykuły

Oferta pracy w EFHR na stanowisku koordynatora/-ki projektów

Oferta pracy w EFHR na stanowisku koordynatora/-ki projektów

Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) jest organizacją pozarządową na Litwie działającą w zakresie ochrony i promowania…
Prezentacja kampanii EFHR „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i nazwisk” na obchodach dożynkowych w Solecznikach

Prezentacja kampanii EFHR „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i nazwisk” na obchodach dożynkowych w Solecznikach

17 września 2023 r. w parku miejskim w Solecznikach odbyły się tradycyjne dożynki. Dla południowo-wschodniego regionu…
Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) prezentuje kampanię społeczną pt. „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i nazwisk” na dożynkach w Rudziszkach

Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) prezentuje kampanię społeczną pt. „Mam prawo do oryginalnej pisowni imion i…

W niedzielę 10-go września 2023 roku w Rudziszkach odbyło się tradycyjne święto plonów. Dożynki w tym…